• 4 محدودیت در تامین منابع مالی تولید

   سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت تشریح کرد:

   4 محدودیت در تامین منابع مالی تولید

   4 محدودیت در تامین منابع مالی تولید

   4 محدودیت در تامین منابع مالی تولید

   به گزارش «شاتا»،«سید علیرضا شجاعی» در اولین نشست از سلسله نشست های هم اندیشی ارتقای فضای کسب و کار در سال تولید ملی که با محوریت تامین مالی برگزار شد افزود: یکی از معیارهای بانک جهانی در رتبه بندی کشورها،فضای کسب و کار است و به همین دلیل قائم مقام وزیر در امور فضای کسب و کار منصوب و مجموع فعالیت هایی در این خصوص در وزارت صنعت،معدن و تجارت انجام شده است.
   وی افزود: اولین محوری که وزارت صنعت،معدن و تجارت در سال تولید ملی اعلام کرده است بهبود فضای کسب و کار و روان سازی امور واحدهای تولیدی است بر این اساس این سلسله نشست ها با هدف رفع موانع بهبود فضای کسب و کار برگزار خواهد شد.
   سخنگوی وزارت صنعت،معدن و تجارت تصریح کرد: در حال حاضر پیشرفته بودن بازار مالی یکی از 12 شاخص رقابت پذیری در رتبه بندی جهانی کشورها به شمار می رود.
   به گفته شجاعی اخذ اعتبارات نیز یکی از 10 شاخص اندازه گیری فضای کسب و کار محسوب می‌شود، این درحالی است که در نظر سنجی انجام‌شده از بنگاه‌ها و واحدهای تولیدی نیز مهم‌ترین مانع کسب و کار، عدم سهولت و دسترسی به منابع مالی اعلام شده است.
   وی در خصوص برگزاری این نوع هم اندیشی ها نیز گفت: این سلسله نشست ها با حضور دستگاههای دولتی مرتبط ،نمایندگان مجلس، بخش خصوصی و تشکل ها،مدیران بنگاهها، اتاق بازرگانی،اصناف،خانه صنعت،معدن و تجارت،اساتید دانشگاه و صاحبنظران اقتصادی برگزار می شود.
   مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم برنامه‌ریزی برای به حداکثر رساندن میزان تامین مالی در جهت تولید به ویژه در سال جاری که سال حمایت از تولید و رونق تولید داخلی است، تاکید کرد و گفت: برای تحقق این مهم محدودیت‌هایی وجود دارد که باید اصلاح شود.
   وی رویکرد تجاری و اقتصادی بانک‌ها را یکی از محدودیت‌ها برشمرد و اظهار داشت: بانک‌ها به سود بیشتر توجه می‌کنند و اعتبارات و تسهیلات خود را به حوزه‌های غیر تولیدی اختصاص می‌دهند.
   شجاعی محدودیت دوم را وجود موسسات و بانک‌های خصوصی متعددی دانست که سرمایه‌های مردم را گرفته ولی در جهت تولید صرف نمی‌کنند.
   سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به محدودیت منابع بر اتخاذ بهترین و موثرترین روش تخصیص بگونه‌ای که آثار آن در حوزه تولید مشهود باشد تاکید کرد.
   وی وجود واحدهایی که تسهیلات گرفته و هم‌اکنون بدهکار بانک‌ها هستند و به دلیل غیر اقتصادی بودن -در تعاریف جهانی- توان بازپرداخت ندارند را از دیگر محدودیت‌ها در این زمینه اعلام کرد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: