• مرکز سفارشات فرش ایران بزودی راه اندازی می شود

   رییس مرکز ملی فرش ایران:

   مرکز سفارشات فرش ایران بزودی راه اندازی می شود

   مرکز سفارشات فرش ایران بزودی راه اندازی می شود

   مرکز سفارشات فرش ایران بزودی راه اندازی می شود

   به گزارش «شاتا»‌،«محمد باقر آقا‌علیخانی»در مراسم تقدیر از برگزیدگان ششمین المپیاد فرش دستباف ایران در مشهد افزود:قرارداد راه اندازی سیستم سفارش پذیری این مرکز منعقد شده و بزودی با 52 ورودی در کشور سفارشات دریافت می شود.
   وی ادامه داد:باید خلا حوزه تجاری در فرش دستباف ایران پر شود و در این راستا تقویت رویکرد علمی به مقوله فرش بسیار حائز اهمیت است.
   به گفته وی باید به مرور حوزه های مختلف فرش از حالت سنتی خارج شده و ضمن حفظ اصالت فرش به بحث تجارت آن توجه ویژه شود.
   آقاعلیخانی تصریح کرد:بدین منظور در پی ایجاد نشاط و فضای رقابتی در جامعه تحصیل کرده های این رشته و انگیزه در میان مردم هستیم و در این راستا نیازمند اطلاع رسانی و افزایش آگاهی جامعه نسبت به فرش و اهمیت آن هستیم.
   وی اظهار داشت:یکی از مشکلات جدی ما در بحث فرش عدم آگاهی و آشنایی جامعه با این تولید ارزشمند است.
   وی با بیان اینکه اصلی ترین تولید در کشور فرش است، گفت:باید این محصول را که زمانی اصلی ترین و نخستین کالای صادراتی کشور بود و امروز در رده سیزدهم صادرات کشور قرار گرفته به جایگاه اصلی آن برگردانیم.
   رییس مرکز ملی فرش ایران ادامه داد:فرش از جمله کالاهایی است که 80 تا 85 درصد ارزش افزوده دارد در حالی که ارزش واقعی هیچ محصولی به اندازه این محصول نیست ضمن آنکه اشتغال ایجاد شده از محل آن نیز با کمترین سرمایه گذاری حاصل می شود.
   وی توجه به بحث علمی در تولید، بازاریابی، رنگرزی و مرمت فرش را از نکات مهم در این صنعت دانست و گفت:تئوری‌های جدید در بازاریابی و تولید فرش نیز باید به زودی ارائه شود.
   باید از صنعت و تولید فرش دستباف حمایت شود
   مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در این مراسم گفت:باید از صنعت و تولید فرش دستباف با تمام توان حمایت شود.
   «حسین افشاری»در مراسم پایانی المپیاد ملی فرش دستباف در مشهد افزود:سیاستگذاری برای تولید الزاماتی دارد و حمایت از کالا زمانی معنا دارد که مزیت های آن هم مورد توجه قرار گیرد.
   وی گفت:در تولید محصولات مزیت های نسبی و مطلق وجود دارد و در دنیا هم هدف از اقتصاد را استفاده از مزیت های یکدیگر می دانند اما سیاست ما همواره جایگزینی واردات بوده است بدون آنکه به مزیت ها توجه شود.
   وی افزود:سیاست حمایتی از صنعتی که کالایی را تولید می کند تعرفه است به گونه ای که با تعیین تعرفه، اجازه ورود این کالا و مشابه آن را از خارج مرزها ندهیم.
   افشاری با بیان اینکه نباید از ورود چین و هند به صنعت فرش نگران باشیم، گفت:با نیروی تحصیل کرده و با تجربه ای که داریم باید از آن بعنوان یک فرصت برای رقابتی شدن فضا بهره گرفته و زمینه ارتقای فرش ایران را فراهم کنیم.
   وی با اشاره به اینکه طی چند سال اخیر رویکرد خوبی در حوزه فرش ایجاد شده، گفت:رونق و رسیدن به جایگاه واقعی این صنعت در دنیا حمایت های همه جانبه را می طلبد. 
   یادآور می شود از مجموع 142 نفر شرکت کننده، 84 نفر دانشجو و 58 نفر دانش‌آموز بودند که بیشترین تعداد دانش‌آموزان شرکت کننده از خراسان رضوی و کمترین تعداد از استان لرستان بوده است.
   همچنین در ادامه این مراسم با حضور رییس مرکز ملی فرش ایران از ۲۱ برگزیده ششمین المپیاد فرش دستباف ایران که با شرکت ۱۸ استان در مشهد برگزار شد، تقدیر به عمل آمد.

    

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: