• فضای کارگاهی و زیرساخت‏های مناسب در نواحی و شهرک‏های صنعتی در اختیار خوشه های فرش دستباف قرار می گیرد

   مدیرعامل سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران خبرداد:

   فضای کارگاهی و زیرساخت‏های مناسب در نواحی و شهرک‏های صنعتی در اختیار خوشه های فرش دستباف قرار می گیرد

    فضای کارگاهی و زیرساخت‏های مناسب در نواحی و شهرک‏های صنعتی در اختیار خوشه های فرش دستباف قرار می گیرد

   مدیرعامل سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران ضمن تاکید بر مشارکت در اجرای پروژه ‏های توسعه خوشه ‏های فرش دستباف کشوراعلام کرد: فضای کارگاهی و زیرساخت‏های مناسب در نواحی و شهرک‏های صنعتی در اختیار ذینفعان خوشه های فرش دستباف کشور مطابق با دستورالعملهای موجود قرار خواهد خواهد گرفت.

   به گزارش شاتا صادق نجفی در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری با مرکز ملی فرش ایران که در محل این سازمان برگزار شد، با اشاره به محدودیت های ایجاد شده ، علیه کشورمان، اظهار داشت: صادرات فرش و ارزآوری این صنعت زمینه هایی است که در این شرایط می تواند بسیار کارساز باشد.

   معاون وزیر صنعت ،معدن وتجارت تاکید کرد: با از دست دادن بازار صادراتی آمریکا و امارات متحده عربی، می توانیم بر سایر بازارها از جمله آلمان، روسیه، ژاپن و حتی عمان و کویت متمرکز شویم.

   نجفی یادآور شد : سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با ارائه مشوق های مختلف از جمله در اختیار گذاشتن زمین و کارگاه های خود با هزینه های پایین آب، برق، گاز و غیره، آماده کمک برای توسعه خوشه های صنعتی فرش دستباف است.

   معاون وزیر صنعت ، معدن وتجارت به مصوبه سال گذشته مجلس شورای اسلامی برای برداشت یک میلیارد و نیم دلار از منابع صندوق ذخیره ارزی با رویکرد توسعه اشتغال بویژه در مناطق روستایی و عشایری اشاره کرد و گفت: صنایع کوچک مستقر در مناطق محروم و شهرهای زیر 10 هزار نفر جمعیت می توانند از این منابع استفاده کنند.

   به گفته نجفی، نرخ این تسهیلات تا چهار درصد برای روستاهای مرزی و 6 درصد سایر روستاها و شهرهای کمتر از 10 هزار نفر جمعیت است.

   معاون وزیر صنعت ،معدن وتجارت ادامه داد: از این ظرفیت برای توسعه خوشه های فرش دستباف استفاده خواهیم کرد .

   نجفی همچنین به اعلام آمادگی اتحادیه اروپا برای حمایت از شرکت های کوچک و متوسط همکار با ایران در پی وضع تحریم های جدید آمریکایی اشاره کرد.

   نجفی همچنین در خصوص استقبال فعالان فرش دستباف از حضور در شهرک های صنعتی، خاطرنشان ساخت: بخش اعظم تولید فرش دستباف بویژه فرش های صادراتی و سفارشی در کارگاه های بزرگ انجام می شود.
   مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران تاکید کرد: در صورت هدایت فعالان این هنر-صنعت به سمت کارگاه های مستقر در شهرک های صنعتی که با کاهش هزینه های آنان همراه خواهد بود و می تواند محلی برای نمایش آثار هنرمندان باشد، شرایط بهتری را برای فرشبافان متصور خواهیم بود.

   رئیس مرکز ملی فرش ایران خبرداد: برنامه ریزی برای مواجهه با تحریم فرش ایرانی
   همچنین «فرشته دست پاک» رئیس مرکز ملی فرش ایران در این مراسم گفت: فرش دستباف ایرانی از هفته های گذشته از سوی آمریکا با تحریم مواجه شده است.
   وی ادامه داد: با برنامه ریزی می توانیم این صنعت و بافندگان آن را مورد حمایت قرار دهیم.
   وی یادآورشد: در حالی که بطور متوسط 150 تا 200 میلیون تومان سرمایه گذاری برای ایجاد یک شغل در کشور نیاز است، اما هنر- صنعت فرش دستباف را می توان با سرمایه ای نزدیک به پنج تا 20 میلیون تومان راه اندازی کرد.
   رئیس مرکز ملی فرش ایران بیان داشت: 30 درصد صادرات کشورمان در سال های گذشته به آمریکا انجام می شد که با شرایط جدید، این بازار از دست رفته است ،البته فرش ایران در همه دنیا شناخته شده است و ما می توانیم با کمک پیشکسوتان این عرصه بازارهای صادراتی بیشتری برای توسعه صادرات فراهم نماییم.

   گفتنی است ، به منظور گسترش همکاری‏های علمی، پژوهشی و اجرایی در زمینه توسعه خوشه‏های فرش دستباف کشور و استفاده بهینه از منابع، ظرفیت‏هاو توانمندی ‏های طرفین، تفاهم‏نامه ای بین مرکز ملی فرش ایران و سازمان صنایع کوچک و شهرک‏های صنعتی ایران منعقد شد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: