• تولید برای بازارهای همسایه راه مقابله با تحریم

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد :

   تولید برای بازارهای همسایه راه مقابله با تحریم

   تولید برای بازارهای همسایه راه مقابله با تحریم

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در این کارگاه با اشاره به شرایط و اتفاقات به وجود آمده در ارتباط با اتحریمها اظهار کرد: آگاهی و آشنایی از ترفندهای طرف مقابل یکی از راهکارهای مقابله با شرایط در کنونی است ، ضمن آنکه ما در دوران 8 سال جنگ تحمیلی شرایطی بدتر از این را گذرانده ایم.

   به گزارش شاتا صادق نجفی در کارگاه تصمیم گیری در رابطه با تبعات خروج امریکا از برجام در صنعت کشور خصوصا صنایع کوچک و متوسط ادامه داد: صنایع کوچک و متوسط آسیب پذیری بوده و با هر مسئله کوچکی دچار مشکل می شوند از این رو با برگزاری این کارگاه سعی شده تا تجربه ها و راهکارهای نتیجه بخش از سوی کارشناسان که پیش از این به بررسی شرایط پرداخته اند ارایه شود.
   مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران تصریح کرد: توان صادرات غیر نفتی ایران حدود 40 میلیارد دلار است بنابراین می توان با تمام توان تولید داخلی برای مقابله با تحریم اقدام کرد.
   نجفی افزود: همانطور که مقام معظم رهبری اشاره کرده کشورهای همسایه بازار بسیار خوبی برای تولید ایرانی است و باید از این فرصت استفاده کرد.
   مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: هم افزایی مسئولان و متولیان بخش تولید و صنعت می تواند فرصت مهم برای پیشبرد سیاست‌های راهبردی اقتصادی باشد.
   نجفی افزود: تولید و صنعت نقش مهمی در افزایش رشد و توسعه اقتصادی ایفا می‌کنند و با رونق این بخش، نیروی کار و فنآوری در تولید بحرکت درآمده و رونق اقتصادی، زمینه‌های بهبود سطح زندگی را فراهم می کند.
   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به نقش هم افزایی و اتحاد در برطرف کردن موانع و مشکلات بخش تولید بیان کرد: مشکلات کشور با تدبیر، برنامه ریزی، کار و تلاش برطرف می شود.
   نجفی تاکید کرد: در شرایط کنونی باید از هر فرصت و هر ظرفیتی به نفع کشور و مقابله با تحریم ها استفاده کرد.
   رفع مشکلات صنعت مورد به مورد
   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از رصد روزانه عملکرد صنایع مستقر در شهرک‌های صنعتی خبر داد و گفت: گزارش عملکرد آنها در ثبت سفارش، تعطیلی واحدهای صنعتی، بازگشایی واحدهای جدید و... در اختیار مسئولان دولتی قرار می‌گیرد.
   نجفی با اشاره به فعالیت کمیته ویژه در این سازمان گفت:این کمیته هر روز مشکلات تولید را به صورت موردی رصد کرده و برای حل این مشکلات اقدام می کند.
   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: وضعیت کارآفرینی هر روز از سوی مدیران و مسئولان شرکت شهرک‌های صنعتی استانی بررسی می‌شود تا مشکلات صنایع کوچک و واحدهای صنعتی شناسایی شده و برای رفع آن راهکار مناسب داده شود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: