• رییس سازمان صنعت و تجارت استان خبر داد:

   وجود 53 هزار شغل پایدار در بخش صنعتی قم

   وجود 53 هزار شغل پایدار در بخش صنعتی قم

   رییس سازمان صنعت، معدت و تجارت قم میزان اشتغال مستقیم 2 هزار و 300 واحد صنعتی این استان را رقمی بالغ بر 53 هزار اشتغال پایدار اعلام کرد و گفت: به ازای ایجاد هر یک فرصت شغلی در صنعت، سه تا پنج فرصت شغلی در حوزه خدمات و توزیع ایجاد می شود.

   به گزارش شاتا، محمود سیجانی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته قم در مصلای قدس این شهر،کارگران شاغل در واحدهای صنفی و صنعتی را سربازان جبهه اقتصادی دانست و افزود: وجود 40 هزار واحد صنفی تولیدی و توزیعی، 2 هزار و 300 واحد صنعتی کوچک و متوسط و همچنین 2 درصد ذخایر معدنی کشور در قم از جمله ظرفیتهای مهم اقتصادی این استان است که باید به خوبی از آن استفاده کرد.

   وی، تولید را بستر ایجاد رونق اقتصادی و اشتغال در جامعه برشمرد و گفت: با توجه به ظرفیت های قم، مزیت‌های نسبی استان و همچنین نزدیکی به بازارهای مهم مصرف و توزیع کشور در سال های گذشته بسترسازی های خوبی به منظور توسعه و احداث شهرک های صنعتی انجام شده است.

   رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت قم با بیان این که جذب سرمایه گذاری و استقرار صنایع در قم با توجه به اقلیم استان باید انجام شود، ادامه داد: تامین کالا و ارزاق مورد نیاز داخلی، ایجاد اشتغال پایدار، افزایش درآمدهای ارزی و جلوگیری از واردات از جمله دستاوردهای توجه به صنعت در استان است.

   سیجانی با اشاره به نامگذاری امسال به نام حمایت از کالای ایرانی توسط رهبر معظم انقلاب گفت: با حمایت از کالای ایرانی، اشتغال فرزندان خود را تثبیت می کنیم و زمینه ساز ایجاد اشتغال جدید در کشور می شویم.

   وی با تأکید بر این که واحدهای تولیدی کشور با شرایط سختی مواجه هستند، ادامه داد: در این شرایط، وظیفه مردم و مسؤولان در حمایت از کالای ایرانی سنگین تر است و باید با ترویج و مصرف کالای داخلی، ممنوعیت ورود کالاهای مصرفی و همچنین کالاهایی که مشابه داخلی دارد، تحریم های پیش رو را به فرصت تبدیل کنیم.

   دبیر ستاد تسهیل ورفع موانع تولید استان قم رفع مشکل اشتغال را در گرو خرید کالای داخلی دانست و گفت: اصناف به عنوان حلقه واسط میان واحدهای تولیدی و مردم با ترویج و معرفی کالای ایرانی می توانند در جهت مصرف کالای تولید داخل و تحقق شعار سال گام بلندی بردارند که در این مسیر توجه به مشکلات اصناف ضروری است.

   سیجانی با تاکید بر این که باید تمام ظرفیت های استان برای حمایت از بخش تولید به میدان بیایند، افزود: باید با خرید کالای ایرانی زمینه را برای تثبیت و تشویق واحدهای صنعتی به منظور تامین کالای مورد نیاز کشور فراهم کرد.

   رییس سازمان صنعت معدن وتجارت همچنین معدن را از جمله ظرفیت های مهم این استان دانست و ادامه داد: باید با فرآوری معادن موجود، بهره وری از این معادن را افزایش داده و با حمایت و ظرفیت سازی مناسب، زمینه را برای صادرات فرآورده های بخش معدن قم فراهم کرد.

   رییس کمیسیون نظارت شهرستان قم با بیان این که باید تولیدکنندگان، توزیع کنندگان و فروشندگان، کالای مورد نیاز مردم را به موقع، به اندازه و با قیمت مناسب وارد بازار کنند، گفت: همه برای عبور از شرایط فعلی باید کمک کنند تا کمترین فشار به مردم وارد شده و با کمترین مشکل خارج شویم.

   گفتنی است که اول تیرماه به نام روز اصناف و دهم تیرماه به نام روز صنعت و معدن در تقویم رسمی کشور نامگذاری شده است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: