• رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان:

   ۷۰۰ واحد تولیدی سمنان با دریافت تسهیلات به چرخه تولید بازگشتند

   ۷۰۰ واحد تولیدی سمنان با دریافت تسهیلات به چرخه تولید بازگشتند

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با بیان اینکه در تلاش برای فعال‌سازی واحدهای تولیدی در شرف تعطیلی هستیم، گفت:۷۰۰ واحد تولیدی سمنان با دریافت تسهیلات به چرخه تولید بازگشتند.

   به گزارش شاتا، بهروز اسودی بعدازظهر سه‌شنبه در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان به مناسبت هفته صنعت و معدن، ضمن بیان این مطلب، افزود: هدف از راه‌اندازی سایت بهین یاب کمک به واحدهای نیمه تعطیل و یا غیرفعال در استان است و در دو سال گذشته تلاش شد تا با ثبت‌نام واحدهای نیمه فعال در سایت بهین یاب و معرفی آن‌ها به بانک‌های عامل بتوانیم ضمن رونق اقتصادی از بیکاری جلوگیری کنیم.

   وی ضمن بیان اینکه با ارایه تسهیلات مناسب به واحدهای صنعتی و کشاورزی می‌توان از آسیب‌های اجتماعی ناشی از بیکاری جلوگیری کرد، گفت: با ارایه تسهیلات رونق تولید پیش‌بینی می‌شود بتوان اشتغال مطلوبی در استان ایجاد کرد که خوشبختانه در این گام تاکنون موفق عمل شده است.

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان بابیان اینکه در یک سال گذشته چهار هزار و ۵۰۰ نفر در واحدهای تولیدی استان مشغول کار شدند، بیان کرد: ایجاد پنج هزار اشتغال در صنعت استان پایه‌ریزی شده است که امیدواریم با احیا واحدهای تولیدی و بازگرداندن آن‌ها به چرخه تولید بتوانیم به این هدف دست پیدا کنیم.

   اسودی بابیان اینکه هم‌اکنون یک هزار و ۴۰۰ نفر در صنعت خودروسازی استان فعالیت دارند، تصریح کرد: صنایع بیشترین سهم را در ایجاد اشتغال ایفا می کنند بنابراین با ارائه تسهیلات و حمایت از بخش تولید می کوشیم تا با تقویت صنایع آن‌ها را حمایت کنیم.

   وی افزود: بالغ‌بر ۳۵۰ میلیون دلار کالا از این استان به کشورهای مختلف صادرشده است که دست‌یابی به کیفیت مطلوب و استاندارسازی بر اساس ضوابط بین‌المللی از جمله اقدامات در دست پیگیری محسوب می‌شود که امیدواریم با حمایت از آن‌ها بتوانیم سهم موثری در رونق اقتصادی استان ایفا کنیم.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: