• رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم:

   78 مصوبه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید امسال در قم اجرایی شده است

    78 مصوبه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید امسال در قم اجرایی شده است

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: در 11 جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید این استان، 160 مصوبه به تصویب رسیده است که 78 مصوبه در سال 97 در قم اجرایی شده و بقیه در دست اقدام است.

   به گزارش شاتا، محمود سیجانی روز یکشنبه در دوازدهمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری قم با بیان این مطلب، افزود: حمایت دستگاه‌های دولتی از تولید، پشتوانه مهمی در ارتقای زیر ساخت های اقتصادی است. دستگاه های اجرایی در تعهدات خود باید به موقع عمل کنند تا جلوی سوء استفاده ها گرفته شود و اگر کسی بخواهد معوقات خود را پرداخت نکند حتما با وی برخورد خواهد شد.

   وی شیوه برخورد دستگاه های اجرایی استان قم با واحدهای تولیدی را بسیار خوب توصیف کرد و گفت: هرچند در این زمینه با نقطه مطلوب فاصله داریم اما با همت همه مدیران و مسؤولان، فصل خوبی درخصوص تسهیلات رونق تولید را پشت سر گذاشتیم.

   سیجانی تامین ارز در خرید مواد اولیه از دغدغه های مهم تولید کنندکان در قم است و متاسفانه مشکلاتی جدی برای تولیدکنندگان و واحد های صادر کننده به وجود آورده است . این واحدها برای تامین ارز مورد نیاز برای خرید مواد اولیه با مشکل مواجه هستند که پیگیری برای حل مشکلات این واحدها ادامه دارد .

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم همچنین از برگزاری آیین روز اصناف در روز پنجشنبه این هفته با حضور یکی از مسؤولان بلندپایه کشوری و روز صنعت و معدن در چهاردهم تیرماه خبر داد و بیان کرد: 2 هزار و 394 واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ در قم وجود دارد که 2 هزار و 256 واحد مربوط به صنایع کوچک، 75 واحد مربوط به صنایع متوسط و 63 واحد مربوط به صنایع بزرگ است. همچنین حدود 54 هزار نفر در واحدهای صنعتی استان مشغول به کار هستند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: