• ‍ رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان خبر داد:

   بررسی مشکلات ۵۹۰ واحد تولیدی استان سمنان در جلسات کارگروه رفع موانع تولید

   بررسی مشکلات ۵۹۰ واحد تولیدی استان سمنان در جلسات کارگروه رفع موانع تولید

   رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان گفت: با همکاری اعضای کارگروه رفع موانع تولید این استان، تاکنون مشکلات ۵۹۰ واحد تولیدی استان بررسی شده است.

   به گزارش شاتا ، بهروز اسودی در یکصد و دوازدهمین جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان با بیان این مطلب، افزود: در همین راستا و در جهت رفع موانع تولید یک هزار و ۴۳۴ مصوبه به تصویب اعضای کارگروه رسید.

   وی تصریح کرد: از این تعداد مصوبه ، ۴۴درصد مربوط به تامین مالی و تسهیلات ، ۱۸درصد زیربنایی ، ۱۶درصد مالیات ، ۱۱درصد تامین اجتماعی و مابقی سایر است که ۷۰درصد کل مصوبات اجرایی و مابقی در دست اجرا می باشد.

   دبیر کارگروه رفع موانع تولید استان سمنان بیان کرد: این کارگروه از سال ۹۴ و بطور منظم هرهفته یک بار و به منظور رفع موانع استان تشکیل می شود که در این جلسه نیز مشکلات زیربنایی ، مالیات ، تامین اجتماعی ۳ واحد تولیدی بررسی شد.

   اسودی با اشاره به وظیفه دوم این کارگروه در امور تسهیلات بانکی اضافه کرد: از ابتدای پارسال تا کنون ۸۷۷ واحد تولیدی استان در حدود ۵۳۵۰ میلیارد ریال تسهیلات در قالب سرمایه در گردش ، بازسازی و نوسازی و اجرای طرح های نیمه تمام از بانکهای عامل دریافت کرده اند که از این تعداد ۱۸۸ واحد مربوط به بخش صنعت و ۶۸۹ واحد نیز مربوط به بخش کشاورزی است.

   وی یادآور شد: تا کنون ۲ هزار و ۳۷۹ واحد تولیدی استان متقاضی دریافت تسهیلات رونق تولید شده اند که یک هزار و ۶۹۴ واحد تولیدی استان جهت دریافت تسهیلات به ارزش بیش از ۱۳هزار میلیارد ریال به بانکهای عامل معرفی شده اند.

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به دیگر دستور کار این نشست افزود: در این جلسه گزارشی از عملکرد بانکهای استان در پرداخت تسهیلات رونق تولید و همچنین گزارشی از کمیته پایش و نظارت سازمان های صمت و جهاد کشاورزی ارایه شد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: