• طی 2 ماهه امسال صورت پذیرفت :

   صادرات کالا به ارزش بیش از 93 میلیون و 594 هزار دلار از گمرکات و بازارچه های مرزی استان

   صادرات کالا به ارزش بیش از 93 میلیون و 594 هزار دلار از گمرکات و بازارچه های مرزی استان

   طی 2 ماهه ابتدایی سال جاری کل صادرات از گمرکات و بازارچه های مرزی استان به وزن 305 هزار و 53 تن و ارزش 93 میلیون و 594 هزار و 139 دلار بوده است .

   به گزارش شاتا رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان با اعلام این خبر گفت : طی 2 ماهه ابتدایی سال جاری کل صادرات از گمرکات و بازارچه های مرزی استان به وزن 305 هزار و 53 تن و ارزش 93 میلیون و 594 هزار و 139 دلار می باشد .

   نادر میرشکار افزود : در مدت 2 ماهه ابتدایی امسال میزان صادرات از گمرکات استان 38 میلیون و 474 هزار و 299 و از بازارچه های مرزی استان و نیز 55 میلیون و 119 هزار و 840 دلار بوده است .

   میر شکار یاد آور شد : آمارها حاکی از این است که صادرات از طریق گمرکات در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 18درصد افزایش داشته است و اما صادرات از طریق بازارچه ها ی مرزی رشد بسیار خوبی را داشته وحدود 167 درصد از صادرات استان از طریق بازارچه ها ا نجام گرفته است .

   وی در ادامه بیان داشت بازارچه های مرزی استان رویکرد صادرات گرا داشته که این باعث رشد و رونق اقتصاد و بازرگانی منطقه شده است و رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان در همین ارتباط تصریح کرد : بازارچه های مرزی عملکرد صادراتی قابل توجه ای را به خود اختصاص داده اند و از دلایل عمده این افزایش می توان به دسترسی آسان به بازارهای کشورهای همسایه ، سهولت فرایند انجام صادرات و بوروکراسی اداری کمتر بازارچه ها نسبت به گمرکات اشاره کرد.

   میرشکار ادامه داد : تراز تجارت خارجی استان در این بازه ی زمانی مثبت می باشد و به رقم 65 میلیون و 445 هزار و 548 رسیده است .

   رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان عمده اقلام صادراتی از استان طی این مدت را مصالح ساختمانی ( سیمان ) ، کاشی و سرامیک ، گاز ، هندوانه ، گوجه فرنگی و سیب درختی عنوان کرد که به کشورهای افغانستان ، پاکستان ، ترکیه ، کویت ، امارات و سایر کشور ها صادر شده است .

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: