• رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان چهارمحال و بختیاری خبر داد:

   افزایش 2 برابری تولید در تنها واحد صنعتی پلی پروپیلن انبساطی کشور

   افزایش 2 برابری تولید در تنها واحد صنعتی پلی پروپیلن انبساطی کشور

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان چهارمحال و بختیاری گفت: تولید محصول درتنها واحد صنعتی پلی پروپیلن انبساطی ایران دو برابر شد.

   به گزارش شاتا، سیدنعیم امامی با اعلام این خبر، افزود: این واحدصنعتی پارسال روزانه 500 کیلوگرم محصول پلی پروپلین انبساطی تولید کرده که امسال به روزانه یک تن افزایش یافته است.

   وی تصریح کرد: این واحد تولیدی نخستین و تنها تولید کننده پلی پرو پیلن انبساطی در ایران با صرفه جویی ارزی بالا برای کشور است.

   امامی محصولات پلی پروپیلن را عایقی برتر در واکنش و ضربه پذیری و بهتر از فولاد اعلام کرد و گفت: تولید قطعات پلیمری خاص به نامEPP با کاربرد چندگانه در صنایع خودروسازی، ساختمان‌سازی و بسته‌بندی به‌کار گرفته می‌شود و تولید این قطعات با استفاده از ماشین آلات و تجهیزات مدرن طبق فرآیند مجاورت با بخار هوا و فرم‌دهی خاص انجام می‌شود.

   مدیرعامل این واحدصنعتی نیز با اشاره به حمایت وسرمایه گذاری بنیادبرکت در این کارخانه گفت: در سال 2010 دستگاه‌های مورد نیاز تولید را از آلمان وارد کشور کردیم که به دلیل تحریم‌های اقتصادی در نصب ماشین‌آلات و تأمین مواد اولیه، فعالیت آن با رکود مواجه شد.

   احمد مختار افزود: طرح تولید قطعات پلیمری خاص و انواع فوم‌های فشرده هم اکنون با مشارکت49 درصدی بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) دوباره احیا شد.

   وی تصریح کرد: هم اکنون تولید روزانه هزار و 500 قطعه و سالانه حدود 300 تن قطعات پلیمری خاص و فوم‌های فشرده در دستور فعالیت کارخانه است.

   مدیرعامل این واحد صنعتی با بیان اینکه بهترین تکنولوژی‌های روز دنیا در این کارخانه به‌ کار گرفته شده است، افزود: هم اکنون محصولات این کارخانه برای شرکت های خودروسازی ارسال می شود و به میزان نیاز خودرو سازان، تیراژ تولید و افزایش ایمنی خودروها قابلیت افزایش دارد.

   مختار حجم سرمایه‌گذاری در این طرح را افزون بر 150 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: طرح توسعه افزایش ظرفیت تولید و فرآوری مواد اولیه با سرمایه گذاری 400 میلیارد ریال هم در دست اجرا است.

   گفتنی است که واحد تولید پرو پلی پیلن چهارمحال و بختیاری در شهرک صنعتی بروجن و در فاصله 65 کیلومتری مرکز استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: