• رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل اعلام کرد:

   اشتغال بیش از ۲۰ هزار نفر در واحدهای تولیدی و صنعتی استان اردبیل

   اشتغال بیش از ۲۰ هزار نفر در واحدهای تولیدی و صنعتی استان اردبیل

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: در حال‌حاضر در مجموع واحدهای تولیدی و صنعتی اردبیل بیش از ۲۰ هزار و ۲۳۰ نفر مشغول به کار هستند.

   به گزارش شاتا، سیدحامد عاملی با بیان این مطلب، افزود: 600 واحد تولیدی و صنعتی فعال با ظرفیت تولید 50 درصد در سطح استان اردبیل فعالیت دارد ، 300 واحد تولیدی و صنعتی دیگر نیز به صورت نیمه‌فعال و در صورت قبول سفارش و تقاضا نسبت به تولید اقدام می‌کنند که میانگین ظرفیت تولید این واحدها نیز 20 الی 50 درصد است.

   وی بیان کرد: 21 واحد تولیدی نیمه‌فعال نیز با دریافت تسهیلات از بانکهای عامل ظرفیت تولید خود از زیر 50 درصد را به 80 درصد ارتقا داده‌اند، که 34 واحد تولیدی و صنعتی دیگر که ظرفیت 50 درصد داشتند با دریافت تسهیلات هم‌اکنون ظرفیت تولید بالای 90 درصد را دارا می‌باشند.

   عاملی با تاکید بر افزایش روند ارایه تسهیلات و ضرورت همکاری بانکها با سازمان صنعت و معدن به منظور ارایه راهکار به واحدهای راکد و احیای آنها گفت: هم‌اکنون از مجموع واحدهای تولیدی و صنعتی راکد در سطح استان 18 واحد تسهیلات دریافت کردند.

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل با اشاره به موضوع اشتغال و اهمیت آن در توسعه اقتصادی یک منطقه یاداور شد: در مجموع 900 واحد تولیدی و صنعتی فعال و نیمه‌فعال در استان اردبیل 20 هزار و 230 نفر مشغول به فعالیت هستند که در صورت احیای واحدهای راکد و ارتقای ظرفیت تولید واحدهای نیمه‌فعال این میزان به طور یقین به حداکثر میزان خود افزایش خواهد یافت.

   عاملی بیان کرد: باتوجه به اینکه شعار امسال به حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده است باید تمام دغدغه مسؤولان و حتی مردم تحقق منویات مقام معظم رهبری در چارچوب همین شعار باشد که همه ما باید بدانیم با حمایت از کالاهای ایرانی زمینه‌ساز اشتغال هزاران جوان بیکار خواهیم بود.

   وی به ویژگی‌های منحصربفرد اقتصاد کشور اشاره کرد و افزود: نباید فراموش کنیم که اقتصاد ایران ویژگی‌هایی دارد که ما را از کشورهای منطقه متمایز کرده است، انرژی و نیروی کار ارزان و همچنین نیروی کار تحصیل‌کرده از جمله مواردی است که به ایران برتری داده است و باید از تمامی این ظرفیتها به بهترین شکل ممکن استفاده کرده و در راستای رفع و دفع کامل مشکلات اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی از آنها بهره‌مند شد.

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل در پایان تصریح کرد: شعار امسال یک شعار بسیار جامع است که اقتصاد مقاومتی، رونق، استقلال و بسیاری از ارزش‌های دیگر را در حوزه اقتصاد در بر می‌گیرد ضمن اینکه خرید کالای ایرانی، تقاضا را افزایش می‌دهد که این امر جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی و تقویت ارزش پول ملی و رونق اقتصاد را به دنبال خواهد داشت.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: