• کالای لوازم خانگی در 6 ماهه دوم امسال کد دار می‌شود

   مدیر کل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت، معدن و تجارت:

   کالای لوازم خانگی در 6 ماهه دوم امسال کد دار می‌شود

   کالای لوازم خانگی در 6 ماهه دوم امسال کد دار می‌شود

   مدیر کل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در 6 ماهه دوم سال 97 کد رهگیری برای کالای لوازم خانگی تولیدات داخلی و قاچاق داده می شود.

   به گزارش شاتا، عباس هاشمی در گفتگوی تلفنی برنامه تیتر امشب با بیان این مطلب افزود: آمار تولید لوازم خانگی منتخب سال گذشته 102میلیون و 300 هزار دستگاه ظرفیت بالقوه تولید نصب شده در کشور است و سال 96 با توجه به قدرت خرید مردم، وضعیت بازار و مشکلات واحدهای تولیدی یک میلیون و 100 دستگاه تولید داشتیم.

   وی تصریح کرد: لباسشویی یک میلیون و 900 هزار دستگاه ظرفیت منصوبه تولید داشتیم که از این مقدار 900 هزار دستگاه تولید شد و همچنین در مورد کولر آبی از 2 میلیون و 300 هزار دستگاه ظرفیت، 800 هزار دستگاه تولید داشتیم.

   هاشمی با بیان اینکه یکی از اهداف وزارت صنعت، معدن و تجارت توانمند سازی واحدهای صنعتی است، گفت: حقوق ورودی لوازم خانگی را از 40 درصد به 55 درصد افزایش دادیم.

   مدیر کل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه یکی از برنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت حمایت از قطعه سازان است، یادآور شد: باتوجه به اینکه 30 تا 35 درصد کالای خارجی در بازار موجود است، سعی داریم تولیدات قطعه سازی را توانمندتر کنیم.

   هاشمی افزود: از 6 ماهه دوم سال 96 تمامی لوازم خانگی را در فهرست ماده 4 قانون حمایت از مصرف کنندگان وارد کردیم تا تمام محصولات لوازم خانگی از شرکتهای خارجی نمایندگی و خدمات پس از فروش داشته باشند و وارد کننده ضمن پرداخت حقوق دولت بتواند خدمات پس از فروش ارایه دهد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: