• رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان اعلام کرد:

   افزایش ۵ درصدی ارزش دلاری هر تن کالای صادراتی استان سمنان در سال ۹۶

   افزایش ۵ درصدی ارزش دلاری هر تن کالای صادراتی استان سمنان در سال ۹۶

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از افزایش ۵ درصدی ارزش دلاری هرتن کالای صادراتی در استان سمنان در سال ۹۶ خبر داد.

   به گزارش شاتا، بهروز اسودی در اولین نشست اعضای کارگروه توسعه صادرات استان سمنان با بیان اینکه ارزش هرتن کالای صادراتی در کشور در سال گذشته 355 دلار است، افزود: در استان سمنان و در سال 95 ارزش هرتن کالای صادراتی 437 دلار بوده است که این رقم در سال گذشته و با 5 درصد افزایش به 458 دلار رسیده است.

   وی با تأکید بر ضرورت شناسایی و بررسی مشکلات پیش روی افزایش صادرات در واحدهای تولیدی، گفت: در سال جدید و در جلسات کمیته کارشناسی تاکنون مشکلات و نیازمندی های یازده واحد تولیدی صادراتی احصا شده است.

   وی با مقایسه ارزش هرتن کالای صادراتی در استان و کشور، تصریح کرد: با بررسی ترکیب کالاهای صادراتی استان ، تولیدات استان به سمت و سوی صادرات بیشتر کالاها با ارزش افزوده بالاتر و به منظور افزایش صادرات پیش رفته است.

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان در ادامه بر اهمیت بررسی و تدوین نظام تشویقی پیشنهادی جهت ارایه راهکارهای حمایتی از واحدهای صادراتی استان تاکید کرد و تصریح کرد: این موضوع در پی ابلاغ بسته حمایت از صادرات غیر نفتی و با همکاری بخش خصوصی و در سه بخش تسهیلات ، نمایشگاهها و حمل و نقل در حال اجرا می باشد.

   اسودی با اشاره به دیگر دستور کار این نشست، بیان کرد: در این جلسه گزارشی از وضعیت صادرات و واردات استان در سال گذشته و اقدامات حمایتی صورت گرفته از حوزه صادرات از جانب شبکه بانکی استان ارایه و پیرامون هدفگذاری کمی صادرات در سال جدید بحث و تبادل نظر شد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: