• رییس سازمان صنعت ،معدن وتجارت استان قم خبر داد:

   35میلیون دلار صادرات در دو ماه نخست امسال/ هدف گذاری 252 میلیون دلاری برای بخش صادرات غیر نفتی

   35میلیون دلار صادرات در دو ماه نخست امسال/ هدف گذاری 252 میلیون دلاری برای بخش صادرات غیر نفتی

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم، گفت: میزان صادرات دوماهه سال 97 نسبت به پارسال، هم از نظر حجم و هم از نظر ارزش مالی افزایش داشت و بر اساس هدفگذاری های انجام شده میزان صادرات استان 20 درصد نسبت به پارسال افزایش داشته است.

   به گزارش شاتا، محمود سیجانی در دومین جلسه کارگروه توسعه صادرات استان قم با بیان این مطلب، افزود: پارسال میزان صادرات قم تنها از طریق گمرکات استان 210 میلیون دلار بوده است که این رقم با احتساب کالاهایی که در قم تولید اما از گمرکات سایر استان های کشور صادر شدند و یا حجم صادرات آنها در سامانه‌های گمرکی به ثبت نرسیده است در حدود 400 میلیون دلار برآورد می شود.

   وی ادامه داد: 20 درصد صادرات فرش کشور متعلق به قم بوده و مبلغ ریالی صادرات استان پارسال 80 میلیون دلار بوده است که متاسفانه این کالا از طریق گمرکات استان صادر نمی شود و رقم آن در سامانه های گمرکی به ثبت نمی رسد.

   سیجانی همچنین با اشاره به کمک های دولت برای ایجاد نمایشگاه های کالای ایرانی در بازار کشورهای هدف صادراتی گفت: برای این منظور در زمینه ساخت نمایشگاه 50 درصد و در زمینه برگزاری نمایشگاه‌های صادراتی در سایر کشورهای جهان 30 درصد کل هزینه ها توسط حمایت‌های دولتی تامین می شود.

   رییس سازمان صنعت ،معدن وتجارت استان قم بیان کرد: مشوق های درنظر گرفته شده برای توسعه صادرات کالاهای تولید شده در داخل کشور تنها در این زمینه هزینه خواهد شد و صادرکنندگان می توانند از جوایز و مشوق های صادراتی درنظر گرفته شده استفاده کنند.

   سیجانی با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده برای برگزاری نمایشگاه های کالاهای ساخت داخل در قم، ادامه داد: امسال برگزاری 30 نمایشگاه عرضه کالای ایرانی در سطح استان پیش بینی شده است که روند اجرایی آن بر اساس مدت تعیین شده در دست اقدام است .

   وی با اشاره به تحقق 13 درصدی برنامه صادارت استان در سال 97 تاکنون، گفت: صادرات قم در سال 97 نسبت به مدت مشابه پارسال در بخش مواد فلزی، کفش، مواد سوختی، آلمینیوم، مواد شیمیایی و لبنیات افزایش و در بخش های لاستیک و پلاستیک، غلات و چسب کاهش داشته است.

   رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان قم بیان کرد: کشورهای عراق، افغانستان، امارات، پاکستان، ترکیه و ازبکستان عمده کشورهای هدف صادراتی کالای های تولید شده در استان قم هستند.

   سیجانی با اشاره به مثبت شدن تراز تجاری کشور ادامه داد: در بخش واردات نیز تلاش شده است از حجم کالاهای مصرفی کاسته و بیشتر کالاهای سرمایه ای و راهبردی از کشورهایی همچون ایتالیا، فرانسه، کره و آلمان وارد استان شود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: