• رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم خبر داد:

   احیای 140 واحد تولیدی راکد تا پایان امسال در قم / مشکل واحدهای تولید موتورسیکلت سازی حل می شود

   احیای 140 واحد تولیدی راکد تا پایان امسال در قم / مشکل واحدهای تولید موتورسیکلت سازی حل می شود

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم از احیای 140 واحد تولیدی تعطیل شده تا پایان سال خبر داد.

   به گزارش شاتا، محمود سیجانی در حاشیه هشتمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، افزود: تا پایان امسال تکلیف 290 واحد تولیدی تملیکی و راکد مشخص خواهد شد که بنا داریم نیمی از این واحدها را تا پایان سال به چرخه تولید بازگردانیم.

   وی بدهی بانکی، کاربردی نبودن محصولات و نداشتن بازار مصرف و نبود اراده در مدیران این گونه کارخانه ها را از مهمترین عوامل راکد ماندن این واحد ها برشمرد.

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: روز جمعه هفته گذشته با حضور اعضای انجمن موتورسیکلت سازان دیداری با رییس مجلس شورای اسلامی انجام و قرار شد موضوع تبدیل سیستم های کاربراتوری به انژکتوری که منجربه تعطیلی برخی از واحدهای موتورسیکلت سازی استان و تعدیل 500 تن از کارگران آن ها شده است، مورد توجه و بازبینی قرار بگیرد.

   سیجانی افزود: با وجود فراهم نبودن زیرساخت های صنعتی در بخش موتورسیکلت سازی، ارتقای استانداردهای یورو سه به یورو چهار در این بخش که همراه با مصوبه دولت و عدم شماره گذاری موتورهای یورو سه توسط پلیس بوده است مشکل هایی را برای قم که قطب تولید موتورسیکلت کشور می باشد، ایجاد کرده است.

   وی بیان کرد: 27 واحد موتورسیکلت سازی در قم فعالیت می کنند و به طور میانگین بین 40 تا 60 درصد تولید موتورسیکلت کشور دراین استان انجام می‌شود.

   رییس سازمان صنعت ،معدن و تجارت در ادامه با اشاره به گزارش تجمیعی کمیته نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم در پرداخت تسهیلات رونق تولید گفت: تاکنون هفت جلسه در این زمینه تشکیل و 45 واحد مورد بازدید قرارگرفته است.

   سیجانی افزود: این 45 واحد مورد بازدید قرارگرفته درمجموع 825 میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده‌اند که بر مبنای آن 2 هزار و 348 شغل تثبیت و 98 اشتغال جدید نیز ایجادشده است.

   وی با اشاره به میزان تسهیلات رونق تولید پرداخت‌شده در استان قم بیان کرد: درمجموع 6 هزار و 945 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید در استان قم پرداخت‌شده است.

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم تصریح کرد: استان قم در مبحث تسهیلات رونق تولید در بخش صنعت در رتبه سیزدهم، جهاد رتبه هفدم، گردشگری رتبه دوم و درمجموع نیز در جایگاه پانزدهم کشوری قرار دارد.

   سیجانی با اشاره به جلسه میدانی هفته گذشته کارگروه در شهرک صنعتی شکوهیه و مطالبات تولید کنندگان در ارتباط با مشکلات زیر ساخت و آب و برق گفت: در این جلسه شرکت شهرک های صنعتی موظف شد تا این نارسایی را با سرعت عملیاتی کند .

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: