• رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان خبر داد:

   پرداخت 3600 میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش به 153 واحد صنعتی استان سمنان

   پرداخت 3600 میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش به 153 واحد صنعتی استان سمنان

   رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان گفت: از ابتدای سال ۹۶ تا کنون ۳هزار و ششصد میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش به 153 واحد تولیدی صنعتی استان پرداخت شده است.

   به گزارش شاتا، بهروز اسودی در یکصد و هشتمین جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان با بیان این مطلب، افزود: از پارسال تا کنون 854 واحد تولیدی استان به ارزش بیش از ۵هزار و یکصد میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده اند که از این مبلغ، 4 هزارمیلیارد ریال مربوط به بخش صنعت و یک هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال مربوط به بخش کشاورزی است.

   وی افزود: از تعداد 845 واحد دریافت کننده تسهیلات، 174 واحد مربوط به بخش صنعت و 680 واحد نیز مربوط به بخش کشاورزی است که توسط بانکهای عامل انجام شده است.

   اسودی تصریح کرد: از 174 واحد صنعتی دریافت کننده تسهیلات ، 153 واحد تسهیلات سرمایه در گردش ، 13 واحد طرح نیمه تمام و 8 واحد بازسازی و نوسازی است که 53 واحد توسط بانک ملی، 25 واحد توسط بانک ملت، 24 واحد نیز توسط بانک صنعت و معدن و مابقی توسط دیگر بانک‌های عامل پرداخت شده است.

   رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به دیگر دستور کار این نشست بیان کرد: در موضوع پایش و نظارت تسهیلات رونق تولید نیز اقدامات خوبی انجام شده است بطوریکه تا کنون از 34 درصد واحدهای دریافت کننده تسهیلات رونق تولید توسط کمیته نظارت ، بازدید انجام شده است که 72درصد پرداخت تسهیلات و 117درصد اشتغال تعهد شده در این واحدها محقق شده است.

   دبیر کارگروه رفع موانع تولید استان سمنان از بررسی مشکلات بانکی ، مالیات ، زیربنایی و تامین اجتماعی چهار واحد تولیدی طناب و نخ قصران ، لوشاره ، نورد گرم و نساجی لاد ایران خبر داد و تصریح کرد: در بخش رفع موانع تولید کارگروه تا کنون مشکلات 577 واحد تولیدی استان بررسی و در جهت رفع موانع یک هزار و 406 مصوبه به تصویب اعضای کارگروه رسیده است که 64درصد مصوبات اجرایی و 36درصد نیز در دست اجرا است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: