• شناسایی بیش از یک میلیارد تن ذخایر معدنی در سیستان و بلوچستان /کشف بیش از یک درصد ذخایر معدنی استان در سال 96

   شناسایی بیش از یک میلیارد تن ذخایر معدنی در سیستان و بلوچستان /کشف بیش از یک درصد ذخایر معدنی استان در سال 96

   رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: یک میلیون و 200 هزار تن ذخایر معدنی سال 96 در استان کشف شد که معادل یک درصد از کل ذخایر مواد معدنی شناسایی شده است.

   به گزارش شاتا، نادر میرشکار با بیان این مطلب، افزود: ذخیره کلی مواد معدنی کشف شده در استان بالغ بر یک میلیارد و 100 میلیون تن است که از این میزان بیش از 683 میلیون تن دارای پروانه بهره برداری و 410 میلیون تن شناسایی شده جهت واگذاری به سرمایه گذاران جهت بهره برداری است.

   وی تصریح کرد: مهمترین مواد معدنی استان عبارتند از شن و ماسه- خاک رس- آهک و مارن- لوماشل- شیل و ماسه سنگ –انواع سنگ لاشه - پوزولان-کائولن – گچ خاکی (مصالح ساختمانی)، گرانیت- مرمر- تراورتن- تراکیت - سنگ چینی- مرمریت (سنگهای تزئینی و نما )، آنتیموان – کرومیت – منگنز –مس – آهن – تیتانیوم (مواد معدنی فلزی) و منیزیت - سیلیس - گل سفید – تالک – خاک صنعتی – زئولیت – کلسیت - گارنت (مواد معدنی غیر فلزی) هستند.

   میرشکار افزود: ذخیره کلی مواد معدنی کشف شده در استان بیش از یک میلیارد و 100 میلیون تن است که از این میزان یک میلیون و 200 هزار تن مربوط به ذخایر کشف شده در سال 96 معادل یک درصد از ذخایر کل مواد معدنی کشف شده است.

   وی در پایان گفت: از کل میزان ذخیره کشف شده در سال 96، مواد معدنی فلزی 39 درصد، مواد معدنی غیرفلزی 11.5 درصد، مواد معدنی سنگ های تزئینی و نما 25 درصد و مواد معدنی مصالح ساختمانی 24.5 درصد را شامل می شوند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: