• صادرات زعفران در بسته‌بندی‌های 10 گرمی

   رئیس اتحادیه صادرکنندگان زعفران:

   صادرات زعفران در بسته‌بندی‌های 10 گرمی

   صادرات زعفران در بسته‌بندی‌های 10 گرمی

   صادرات زعفران در بسته‌بندی‌های 10 گرمی


   به گزارش شبکه اطلاع رسانی تولیدوتجارت ایران (شاتا) ، رئیس اتحادیه صادرکنندگان زعفران ، با بیان این مطلب افزود: ایران به عنوان بزرگترین تولیدکننده زعفران در دنیا، تا پیش از این غالب محصول تولید شده را به صورت فله به بازارهای جهانی عرضه می‌کرد که بدین‌ترتیب فرصتی برای کشورهایی همچون اسپانیا فراهم می‌شد و زعفران ایران را در بسته‌بندی‌های کوچک و با نام خود به سایر کشورها صادر می‌کردند.
   غلامرضا میری خاطرنشان کرد: این موضوع سبب می‌شد هیچ نامی از ایران بر روی محصولی که تولیدش در انحصار کشور ماست وجود نداشته باشد ضمن آنکه ارزش افزوده کمتری نیز عاید کشور شود.
   وی اضافه کرد: با کوچک کردن بسته‌بندی‌ها می‌توانیم در صنایع بسته‌بندی ایجاد اشتغال کرده همچنین تولیدمان را با قیمتی منطقی‌تر به جهان عرضه کنیم و در نتیجه درآمد بالاتری را به کشور بازگردانیم.
   میری در ادامه توضیح داد: علاوه بر مزیت‌های ذکر شده، گمرک کشور نیز از زعفران با بسته‌بندی کوچک عوارض کمتری دریافت خواهد کرد ضمن آنکه به زعفران‌های صادراتی کمتر از 10 گرم، 8 تا 10 درصد جوایز صادراتی نیز تعلق خواهد گرفت.
   وی خاطر‌نشان کرد: این اقدام در جهت کیفیت بسته‌بندی زعفران و استقبال مصرف‌کنندگان کشورهای هدف نیز موثر است.
   وی متذکرشد: صادرات زعفران نسبت به سال گذشته رشد 25 تا 30 درصدی داشته است که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته این میزان در حال افزایش است.
   میری ادامه داد: در حال حاضر زعفران ایران به 43 کشور جهان صادر می‌شود که به طور مستقیم و بدون حضور واسطه‌ها به دست مصرف‌کنندگان می‌رسد.


    

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: