• رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه:

   14 ضمانتامه برای واحدهای صنعتی آسیب دیده کرمانشاه صادر شد

    14 ضمانتامه برای واحدهای صنعتی آسیب دیده کرمانشاه صادر شد

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه، از صدور 14 ضمانتنامه اعتبار برای واحدهای صنعتی آسیب دیده در مناطق زلزله زده استان برای دریافت تسهیلات خبر داد.

   به گزارش شاتا، محسن رستمی با بیان این مطلب، افزود: تاکنون 54 واحد صنعتی آسیب دیده در مناطق زلزله زده برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شده اند که میزان تسهیلات مورد نیاز آن ها 129 میلیارد تومان است.

   وی ادامه داد: طرح های معرفی شده به بانک اگر مورد تصویب قرار بگیرند برای آن ها ضمانتنامه اعتبار صادر می شود که معمولا این کار نیز زمان بر است.

   رستمی تصریح کرد: از 14 طرح پذیرش شده در بانک که برای آن ها ضمانتنامه صادر شده هیچ کدام از صاحبان آن ها هنوز مدارک مورد نیاز را برای دریافت تسهیلات تکمیل نکرده اند.

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کرمانشاه در خصوص ارزش ضمانتنامه های اعتبار صادر شده نیز گفت: میزان تسهیلات پرداختی به طرح های پذیرش شده متغیر است که کمترین آن از 332 میلیون تومان آغاز و بیشترین آن نیز با یک میلیارد و 905 میلیون تومان پایان می یابد.

   وی بیان کرد: انتظار می رود برای بیش از 80 درصد واحدهای مشمول دریافت تسهیلات ضمانتنامه اعتبار صادر شود.

   77 واحد صنعتی در جریان زلزله کرمانشاه بین 10 تا 100 درصد خسارت دیدند که اعتبار مورد نیاز برای بازسازی آنها 550 میلیارد ریال برآورد شده است.

   به علت خسارت وارده ناشی از وقوع زلزله به واحدهای صنعتی، 800 تن به صورت مستقیم و یک هزار و 500 تن به صورت غیرمستقیم بیکار شده اند.

   در جریان زلزله سال گذشته همچنین هفت هزار واحد صنفی در هفت شهرستان استان کرمانشاه دچار خسارت 20 تا 80 درصدی شده اند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: