• تولید مس معدن سونگون آغاز می شود

   معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت:

   تولید مس معدن سونگون آغاز می شود

   تولید مس معدن سونگون آغاز می شود

   معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه بعد از سال ها استقلال معدن مس سونگون نهایی شد، گفت: به زودی عملیات اجرایی تولید مس کاتدی در این معدن آغاز می شود.

   به گزارش شاتا، رضا رحمانی سه شنبه شب در آیین تجلیل از مقام سیدرضا مقیمی اصل، کارآفرین نمونه و پیشکسوت صنعت کشور در تبریز، افزود: با اجرایی شدن طرح تولید مس کاتدی در معدن مس سونگون، سالانه 100 هزار تن از این محصول تولید خواهد شد.

   وی ادامه داد: قرار است از این پس همه مسایل مالی معدن مس سونگون در آذربایجان شرقی متمرکز شود، ضمن اینکه ایجاد شهرک تخصصی مس و طلا در این استان نیز در حال نهایی شدن است.

   رحمانی اضافه کرد: سال گذشته ارزش فروش کنستانتره مس سونگون 2 هزار و 500 میلیارد تومان بود، در حالی که گردش مالی شرکت عظیم تراکتورسازی تنها به یک‌هزار میلیارد تومان رسید.

   معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اهمیت راهبردی مس در کشور یادآور شد: هر کس در صنایع پایین‌دستی مس سرمایه‌گذاری کند، خوراکش را تامین می‌کنیم.

   شایان ذکر است که معدن سونگون، دومین معدن مس بزرگ کشور بعد از مس سرچشمه در شهرستان ورزقان استان آذربایجان شرقی واقع شده است. مس استخراجی از معدن سونگون برای فرآوری، سال ها به معدن مس سرچشمه منتقل می شد.

   ایجاد کارخانه تولید مس کاتدی در معدن سونگون از مطالبات مردم و مسؤولان آذربایجان شرقی در دهه اخیر بود که با اهتمام ویژه دولت تدبیر و امید اجرایی می شود.

   مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کشور نیز در این آیین از ساخت نخستین شهر صنعتی ایران در تبریز خبر داد و گفت: این شهر تخصصی یک هزار و 800 هکتار وسعت خواهد داشت.

   صادق نجفی افزود: در یک ماه آینده همچنین احداث بزرگترین فضای سبز کشور به وسعت 200 هکتار در شهرک صنعتی شماره چهار تبریز آغاز می شود.

   در این آیین از یک عمر تلاش بی وقفه و فداکارانه سیدرضا مقیمی اصل، از کارآفرینان و پیشکسوتان بنام و شناخته شده صنعت و معدن کشور، تجلیل شد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: