• رییس سازمان صنعت معدن و تجارت استان خوزستان اعلام کرد:

   تولید 2 محصول پرکاربرد باگاس وملاس در صنایع استان خوزستان

   تولید 2 محصول پرکاربرد باگاس وملاس در صنایع استان خوزستان

   رییس سازمان صنعت معدن و تجارت استان خوزستان گفت: در فرایند تولید شکر از نیشکر دو محصول باگاس و ملاس نیز تولید می شود که باگاس در تهیه و تولید کاغذ، ام دی اف و نئوپان و فورفورال و ملاس در تهیه الکل و خمیرمایه کاربرد دارد.

   به گزارش شاتا، سید نوراله حسن زاده با بیان این مطلب، افزود: یکی از شاخص های اصلی توجیه پذیری اقتصادی طرح های تولید شکر از نیشکر، استفاده صنعتی از محصولات جانبی این فرآیند است. به عبارتی دیگر از پروسه تولید شکر از نیشکر ، چند محصول جانبی دیگر بدست می آید که دوتا از آنها با نامهای باگاس و ملاس که محصولاتی با ارزش افزوده بالا تولید میکنند دارای بیشترین حجم و شناخته شده تر هستند.

   وی تصریح کرد: در استان خوزستان 9 واحد کشت و صنعت ساخت و راه اندازی شده که حجم تولیدی باگاس آنها 3 میلیون تولید در ظرفیت اسمی و 6.2 میلیون تن ظرفیت فعلی آنهاست و از ابتدای طراحی کارخانجات تولید شکر از نیشکر، احداث صنایع جانبی متناسب با تولید محصولات جانبی(باگاس وملاس)نیز در نظر کارشناسان متخصص و مدیران امر بوده است .

   حسن زاده گفت : با توجه به اولویت تولید شکر بعنوان محصول استراتژی و از سوی دیگر بالا بودن دانش فنی و قیمت ماشین آلات این صنایع تاکنون بخشی از صنایع در استان به ترتیب یک واحد تولید کاغذ چاپ ، دو واحد تولید نئوپان، یک واحد تولید MDI/ یک واحد تولید فورفورال/ سه واحد خوراک دام و چند واحد تولید کمپوست احداث و راه اندازی شده که تقریباً 40 درصد باگاس تولیدی استان را مصرف می کنند.

   رییس سازمان صنعت معدن و تجارت استان خوزستان بیان کرد : در حال حاضر یک واحد تولید mdf در حال نصب ماشین آلات می باشد که امیدواریم فاز اول امسال به بهره برداری برسد، یک واحد بزرگ تولید کاغذ به ظرفیت 200هزار تن مراحل تجهیز کارگاه را انجام داده و مصوبات قانونی وام صندوق توسعه ملی را نیز انجام داده و در مرحله نهایی خرید ماشین آلات می باشد.

   حسن زاده ادامه داد : یک واحد دیگر تولید کربن اکتیو نیز امسال کلنگ زنی می شود و همچنین یک واحد تولید خمیر کاغذ از باگاس نیز ماشین آلات را خریداری کرده که امیدواریم تا 2 سال آتی عملیات اجرا انجام و راه اندازی شود.

   رییس سازمان صنعت معدن و تجارت استان خوزستان در پایان گفت : با تکمیل و احداث این واحدها تقریباً کل باگاس تولیدی واحدهای 9 گانه کشت و صنعت مصرف شده و محصولات با ارزش افزوده بالا که مورد نیاز کشور نیز می باشند تولید و به بازار عرضه می شوند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: