• رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم خبر داد:

   پرداخت 693 میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی در استان قم

   پرداخت 693 میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی در استان قم

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت : مجموع تسهیلات پرداختی استان قم به بخش تولید از شروع این طرح 693 میلیارد تومان است که رتبه استان در این زمینه در کشور 15بود.

   به گزارش شاتا، محمود سیجانی درششمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان در سالن جلسات امام جواد (ع) استانداری با اشاره به ارایه خدمات به واحد های صنعتی در منطقه نیزار بیان کرد : دستگاه‌های خدمات رسان باید هرگونه خدمت درخواستی از واحد ها و طرح های مستقر در منطقه نیزار به ویژه امکانات زیر بنایی را به شورای پهنه صنعتی نیزار ارجاع کرده و بعد از موافقت شورا نسبت به ارائه خدمات به متقاضی اقدام کنند .

   وی ادامه داد : 29 پرونده تسهیلات طرح رونق تولید استان قم در یک هفته اخیر تعیین تکلیف شده است و 17 پرونده تسهیلات دیگر به میزان 44 میلیارد تومان هنوز در بانک های استان معطل است که احتمال پرداخت تسهیلات توسط سیستم بانکی به این پرونده ها وجود دارد .

   رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان قم افزود : بانک های عامل استان قم باید دلایل عدم تایید و عودت درخواست متقاضیان تسهیلات را مکتوب با سازمان صنعت ، معدن و تجارت و سازمان جهاد کشاورزی و دفتر معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری ارایه بدهند .

   سیجانی با اشاره به وضعیت ثبت نام برای دریافت تسهیلات طرح رونق تولید در استان قم تصریح کرد : در سال گذشته یکهزار و 216 نفر متقاضی دریافت تسهیلات رونق تولید در استان بودند و رتبه استان قم در ثبت نام در این طرح 15 است . متقاضیان بیشتر برای دریافت تسهیلات از بانک های کشاورزی، ملی و تجارت اقدام کرده اند .

   وی ادامه داد : در سال گذشته 883 پرونده دریافت تسهیلات رونق تولید به سیستم بانکی استان قم ارسال شد که رتبه استان در این زمینه 10 است ، همچنین میزان تسهیلات درخواستی برای پرونده های طرح رونق تولید در استان قم 547 میلیارد تومان بود که رتبه استان در این زمینه 16 می باشد.

   رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت افزود : در سال گذشته بانک صنعت و معدن با 151 میلیارد تومان و بانک صادرات با 84 میلیارد تومان و بانک ملت با 54 میلیارد تومان بیشترین مبالغ معرفی شده برای دریافت تسهیلات طرح رونق تولید در استان را به خود اختصاص دادند .

   سیجانی با اشاره به وضعیت پرداخت تسهیلات طرح رونق تولید استان قم گفت : در سال گذشته در طرح رونق تولید 269 میلیارد تومان تسهیلات توسط بانک های عامل استان قم پرداخت شد و رتبه استان در این زمینه به 14 رسید . بانک ملی با 159 مورد و بانک های کشاورزی و ملت با 73 مورد بیشترین پرونده های پرداختی را در طرح رونق تولید در استان قم به خود اختصاص دادند .

   وی ادامه داد : در سال گذشته بانک صنعت و معدن با 116 میلیارد تومان ، بانک صادرات با 54 میلیارد تومان و بانک ملت با 34 میلیارد تومان بیشترین سهم پرداختی را در طرح رونق تولید در استان داشتند .

   رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت افزود : در قالب طرح رونق تولید در استان به پنج پرونده در حوزه گردشگری 46 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است ، همچنین مجموع تسهیلات پرداختی سیستم بانکی استان قم در سال گذشته به بخش تولید 693 میلیارد تومان است که رتبه استان در این زمینه در کشور 15 بود.

   سیجانی با اشاره به عملکرد کمیته نظارت رونق تولید استان قم اظهار کرد : این کمیته طی یک هفته اخیر از 6 واحد تولیدی بازدید داشت که این واحد های تسهیلاتی به میزان 94 میلیارد تومان دریافت کرده اند .

   وی ادامه داد : جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در هفته گذشته به صورت عملیاتی در پهنه صنعتی نیزار برگزار شده که این روند باید ادامه داشته باشد .

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: