• اولین کنفرانس دستاوردهای نوین مهندسی برق در معادن و صنایع معدنی در تبریز آغاز به کار کرد

   اولین کنفرانس دستاوردهای نوین مهندسی برق در معادن و صنایع معدنی در تبریز آغاز به کار کرد

   اولین کنفرانس دستاوردهای نوین مهندسی برق در معادن و صنایع معدنی با حضور مسولان ملی و استانی، مدیران واحدهای صنایع معدنی و دانش پژوهان صنعت برق . با همکاری سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی و همچنین دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تبریز دیروز آغاز به کار کرد .

   به گزارش شاتا، این کنفرانس با هدف تلفیق دانش مهندسی برق و جهت‌ دهی پژوهشگران این عرصه به سمت توسعه معدن و صنایع معدنی برای اولین بار در کشور و با حضور بیش از ۲۵۰ نفر از فعالان حوزه معدن و دانش‌پژوهان و محققان دانشگاه های صنعتی شریف ، اصفهان و کرمان ، خواجه نصیرالدین طوسی ، دانشگاه سراسری زنجان و ارومیه در محورهایی نظیر مانیتورینگ معادن ، تکنولوژی‌های نوین اکتشافات بدون حفاری ، ممیزی انرژی در صنایع معدنی ، استفاده از انرژی‌های پاک در معادن دوردست و همچنین تکنولوژی های نوین ارتباطی در معادن دوردست در مواقع بحرانی و در معادن زیرزمینی برگزار می شود .

   گفتنی است از ۱۲۵ مقاله رسیده به دبیرخانه کنفرانس ۲۰ مقاله برتر جهت سخنرانی علمی و کارشناسی انتخاب و در 4 سالن مجزا واقع در دانشکده برق و کاپیوتر دانشگاه تبریز ارایه خواهدشد .

   شایان ذکر است که افتتاح طرح مانیتورینگ معادن استان به منظور نظارت برخط و سریع نحوه فعالیت معادن با همکاری سازمان صنعت و شرکت مخابرات استان ، با حضور استاندار آذربایجان شرقی از محل کنفرانس و برقراری ارتباط تصویری با مجتمع مس سونگون ورزقان از جمله برنامه های جنبی مراسم افتتاحیه این کنفرانس بود .

   همچنین "مجید خدابخش" استاندار آذربایجان شرقی پس از افتتاح طرح مانیتورینگ معادن با حضور در نمایشگاه توانمندی‌های معدنی استان از نزدیک در جریان فعالیت صنایع مختلف معدنی استان قرار گرفت. این نمایشگاه در 10 غرفه ، یکی از برنامه های جنبی کنفراس به شمار می رود .

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: