• آغاز عملیات اجرایی زنجیره فولاد کردستان با سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری

   رییس هیأت عامل ایمیدرو خبر داد:

   آغاز عملیات اجرایی زنجیره فولاد کردستان با سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری

   آغاز عملیات اجرایی زنجیره فولاد کردستان با سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری

   معاون وزیر صنعت و رییس هیأت عامل ایمیدرو از آغاز عملیات اجرایی ایجاد زنجیره فولاد کردستان به ظرفیت 6.1 میلیون تن و با سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری خبر داد.

   به گزارش شاتا، مهدی کرباسیان در جلسه بررسی و امضا مشارکت نامه زنجیره فولاد کردستان با بیان اینکه زنجیره فولاد پیش زمینه ایجاد صنایع پایین دستی است گفت: با اتمام کامل زنجره فولاد کردستان برای هزار نفر بصورت مستقیم و برای چهار هزار نفر به صورت غیر مستقیم شغل ایجاد خواهد شد.

   وی با بیان اینکه مشارکت نامه شرکت فولاد کردستان با کنسرسیومی متشکل از ایمیدرو وسه شرکت کیمیا معادن، شرکت امداد و صبانور تشکیل شده است، ادامه داد: همه این شرکت ها کار خود را پیش تر آغاز کرده و امیدواریم در سه سال آینده شاهد ایجاد سه کارخانه برای تولید محصولات فولادی باشیم.

   کرباسیان با اعلام اینکه در زنجیره فولاد کردستان و در مرحله اول کنسانتره، گندله ،آهن اسفنجی و شمش فولاد تولید می شود، افزود: با اتمام این مراحل قطعا سرمایه گذاری های دیگری در بخش تولید ورق صورت خواهد گرفت که همین امر در سالیان آینده اشتغال و ارزش افزوده فراوانی را نصیب استان می‌کند.

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس هیأت عامل ایمیدرو افزود: امروز یکی از روزهای تاریخی برای استان کردستان است ، چرا که بزرگترین سرمایه گذاری صنعتی در طول تاریخ استان با امضا موافقتنامه میان شرکت ایمیدرو و سهامداران بخش خصوصی آغاز شده است.

   کرباسیان هدف نهایی در زنجیره فولاد کردستان را تولید 6.1 میلیون تن فولاد اعلام کرد و افزود: استان کردستان یک استان معدنی است وبرای رسیدن به جایگاه مطلوب خود دراین بخش تلاش های گسترده ای در زمینه اکتشافات زمین شناسی انجام شده است و یقینا سرمایه گذاران خارجی نیز برای مشارکت در این زمینه اعلام آمادگی خواهند کرد.

   وی امضا موافقتنامه برای ایجاد شرکت تولید فولاد کردستان را اتفاقی خجسته و روزی مبارک برای مردم استان بر شمرد و گفت: ما در راستای سفر سال 94 معاون اول رییس جمهور به کردستان جلسات متعددی را برای توسعه صنعت و معدن استان برگزار کردیم و مطالعات اکتشافی را سرعت بخشیدیم.

   رییس هیأت عامل ایمیدرو ادامه داد: تاکنون از کل پهنه استان 12 هزار و 500 کیلومتر مربع اکتشافات معدنی صورت گرفته که مقدار بسیار قابل توجهی است و با افزایش این مطالعات حتما معادن و پهنه های معدنی بیشتری پیدا خواهد شد.

   وی افزود: زنجیره سنگ آهن یک زنجیره طولانی اشتغال را به دنبال دارد وارزش افزوده بسیاری را عاید استان می کند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: