• افزایش 130 درصدی تولید پتاس در خور و بیابانک در سال 96

   افزایش 130 درصدی تولید پتاس در خور و بیابانک در سال 96

   افزایش 130 درصدی تولید پتاس در خور و بیابانک در سال 96

   مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک از افزایش 130درصدی تولید پتاس در این مجموعه در سال 96 خبر داد و گفت: ایمیدرو زمینه حضور بخش خصوصی در این بخش را فراهم آورده است.

   به گزارش شاتا از ایمیدرو، علی علوی نایینی با اعلام این خبر، ادامه داد: در برنامه تولید در سال 97 رسیدن به ظرفیت 20 هزار تن پتاس طراحی شده است که با تکمیل طرح های توسعه ای فرآیند تولید کارنالیت در سال 98 با جهش قابل ملاحظه ای به ظرفیت اسمی کارخانه نزدیکتر می شویم.

   وی افزود: این در حالی است که به موازات افزایش تولید با اعمال استانداردها و کنترل کیفیت محصول توانستیم مشکلات فروش محصول در سال 95 را حل کنیم.

   علوی نایینی با بیان اینکه بنا داریم محصول پتاس را در تالار اصلی بورس عرضه کنیم تصریح کرد: 100 درصد محصول تولیدی خود در سال 96 را از این طریق به فروش خواهیم رساند.

   مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک بیان کرد: اولویت اول برنامه های تولیدی پتاس به ظرفیت رساندن کارخانه تا 50 هزار تن پتاس در سال خواهد بود و این در حالی است که ظرفیت فعلی تنها در حدود 30 درصد ظرفیت اسمی کارخانه پتاس بوده است.

   علوی نایینی ادامه داد: برای رسیدن به ظرفیت 50 هزار تن در سال، یک برنامه سه ساله طراحی شده که طی آن باید بر موانع تأمین شورابه، گلوگاه های فرآیند تولید پتاس از کارنالیت و از همه مهمتر استحصال کارنالیت از شورابه در استخرهای تبخیر خورشیدی برنامه ریزی داشته باشیم.

   وی یادآور شد: در سال های 95 و 96 و همزمان با تولید محصول، بسیاری از موانع تولید پتاس از کارنالیت در کارخانه نیز شناسایی و رفع شده است.

   علوی نایینی افزود: از این رو در سال 97 تمرکز اصلی دفتر مهندسی مجتمع پتاس بر روی افزایش ظرفیت کارنالیت گیری از استخرهای تبخیر خورشیدی برنامه ریزی شده است.

   وی در ادامه اعلام کرد: با تهیه نقشه راه که در سه ماهه نخست سال 97 و توسط مشاوره چینی پروژه شرکت JOC Technical Engineering نهایی می شود، مسیر مناسب جهت اقدامات اجرایی در حوزه املاح تبخیری در این دو منطقه مشخص خواهد شد.

   مدیر مجتمع پتاس بیان کرد: هدف نهایی طرح توسعه که مصوبه کمیته سرمایه گذاری ایمیدرو را نیز اخذ کرده است؛ شناسایی ذخایر و بهره برداری حداکثری از پتانسیل املاح تبخیری کشور در قالب احداث پارک های شیمیایی است.

   علوی نایینی افزود: ایمیدرو به عنوان نماینده دولت و در نقش سیاست گذار، زمینه تأمین زیر ساخت ها و شرایط مناسب جهت ورود بخش خصوصی و جذب سرمایه داخلی و خارجی در این حوزه را فراهم کرده است.

   مدیر مجتمع پتاس اخذ پروانه تحقیق و توسعه از وزارت صنعت، معدن، تجارت، گواهینامه های ISO 9001: 2015, ISO 14001: 2015, OHSAS 18001: 2007 ، تجهیز و ارتقاء کمی و کیفی واحد مستقل HSEE مجتمع در حوزه فنی را از دیگر اقدامات صورت گرفته این مجتمع در سال 96 اعلام کرد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: