• با حضور رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان؛

   پنجمین جشنواره تجلیل از حامیان حقوق مصرف کنندگان استان یزد برگزار شد/ تجلیل از 22 واحد اقتصادی برتر با اعطای گواهینامه رعایت حقوق مصرف کنندگان

   پنجمین جشنواره تجلیل از حامیان حقوق مصرف کنندگان استان یزد برگزار شد/ تجلیل از 22 واحد اقتصادی برتر با اعطای گواهینامه رعایت حقوق مصرف کنندگان

   مراسم پنجمین جشنواره تجلیل از حامیان حقوق مصرف کنندگان استان یزد برگزار شد و از 22 واحد اقتصادی برتر با اعطای گواهینامه رعایت حقوق مصرف کنندگان تجلیل به عمل آمد. سید محمود نوابی «معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس سازمان حمایت حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان» مهمان ویژه این مراسم بود.

   به گزارش شاتا، محمدرضا علمدار یزدی در مراسم حمایت از حقوق مصرف کنندگان با بیان اینکه سال ۹۷ سومین سال متوالی است که شعار آن ذیل عنوان اصلی اقتصاد مقاومتی مطرح می‌شود، افزود: حمایت از کالای ایرانی شعاری است که از همان ابتدای طرح اقتصاد مقاومتی از محورهای اصلی و مهم آن بوده و امسال به شکل ویژه‌ای بر آن تاکید شده است.

   وی با اشاره به اینکه این نامگذاری در ادامه نامگذاری سال گذشته که تاکید آن بر تولید و اشتغال بوده، معنایی دو چندان دارد، تصریح کرد: این شعاری است که طبق فرموده مقام معظم رهبری نه تنها در حوزه وظایف مسئولان خواهد بود، بلکه آحاد مردم مخاطب آن هستند و امیدواریم مردم عزیزمان با توجه به ضرورت و اهمیت حمایت از کالای ایرانی نقش وسیع خود را در این رابطه ایفا کنند و تولیدکنندگان عزیزمان نیز در این عرصه با همت و تلاش همیشگی و مضاعف خود در تولید محصولات رقابتی سهم مهم خود در تحقق این شعار را به انجام رسانند.

   علمدار یزدی عبارت حمایت از کالای ایرانی را صرفا محدود به "خرید" کالای ایرانی ندانست و گفت: این تنها یک جنبه آن و البته جنبه عمومی آن است، در کنار لزوم توجه خانوارها به خرید کالاهای ایرانی، ارتقا کیفیت تولیدات و تعدیل قیمت محصولات توسط تولیدکنندگان از موارد مهم دیگری است که توجه به آن الزامی است.

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد در ادامه اضافه کرد: دولت به عنوان سیاست گذار و روان کننده چرخ دنده های تولید تلاش های زیادی را در جهت حمایت از کالای ایرانی به انجام رسانده که تداوم آن ها در کنار فعالیت بخش های دیگر منجر به تاثیر دوچندان خواهد شد.

   علمدار یزدی یکی از مهم ترین تلاش های دولت تدبیر و امید در در سالیان اخیر را توجه به بهبود محیط اقتصاد کلان و حل اَبَرچالش‌های اقتصادی دانست و افزود: بهبود شرایط اقتصاد کلان منجر به پیش‌بینی پذیری اقتصاد، کاهش ریسک و حذف هزینه های ناشی از نااطمینانی خواهد شد

   وی با بیان اینکه افزایش درآمد خانوارهای ایرانی و اشتغال‌زایی پایدار و مستمر، در گروی تولید محصولات با کیفیتِ موردِ انتظارِ بازار، و قیمت های رقابتی خواهد بود،گفت: به همین جهت و با هدف تامین محیط مناسب اقتصاد کلان، دولت تلاش های بسیاری را در پایین نگه داشتن نرخ تورم و به حداقل رساندن نوسانات آن داشته است. همچنین با ایجاد شفافیت و توازن در بودجه کشور، درآمدها و هزینه های دولت در راستای ثبات اقتصاد کلان و تامین رفاه اجتماعی تنظیم شده است.

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد گفت: در استان یزد مجموعه دولت به مدیریت استاندار تمام توان و تلاش خود را در راستای تسهیل و رفع موانع تولید به کار بسته و ما امیدوار هستیم در سال جاری که با عنوان حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده است، استان یزد به عنوان الگو و پیشرو در تحقق این شعار شناخته شود. در همین رابطه شناخت بهتر از ترکیب و سهم بخش های مختلف اقتصادی استان کمک شایانی خواهد کرد تا لنگرگاه توسعه استان را بشناسیم و منایع استان را برای تحقق حداکثر بازدهی مدیریت کنیم.

   علمدار یزدی تصریح کرد: در اقتصاد استان یزد ۴۲ درصد از تولید ناخالص داخلی استان مربوط به بخش‌های صنعت و معدن و ساختمان است، ۴۴ درصد مربوط به بخش خدمات و سهمی معادل با ۱۴ درصد مربوط به سایر بخش ها است.

   وی گفت: بخش خدمات از دو جنبه متصل به بخش صنعت و تولید است؛ نظام تامین و توزیع بخش تولید از یک جهت موجب تحرک بخش خدمات می‌شود و از جهت دیگر ایجاد درآمد برای حدود نیمی از شاغلین استان در بخش صنعت و معدن، امکان مصرف در بخش خدمات را فراهم می‌آورد.

   علمدار یزدی مسأله آب و میزان مصرف، بهره‌وری و اشتغالزایی آن در بخش های مختلف اقتصاد را مسأله بسیار مهم و حایز اهمیتی که در روشن شدن اهداف و تصمیمات اقتصادی استان وجود دارد، دانست و گفت: همانطور که مقام معظم رهبری بیش از یک دهه پیش در سفر پر خیر و برکت خود به استان یزد، مسأله آب را مهم‌ترین مسئله استان یزد عنوان فرمودند، دسته بندی پیش رو به روشنی نشان خواهد داد که برای مدیریت تقاضای آب در استان، توسعه اقتصادی باید در کدام بخش اتفاق بیفتد.

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت یزد گفت: در بخش صنعت، معدن و خدمات به ازای هر نفر اشتغال، ۷۰ برابر آب کمتر از سایر بخش ها مصرف می‌شود، همچنین ارزش افزوده ایجاد شده در بخش صنعت، معدن و خدمات ۹۴ برابر بیشتر از سایر بخش‌ها است، این در حالی است که بخش صنعت، معدن و خدمات تنها ۵ درصد از منابع آب استان را مصرف می‌کند.

   علمداری یزدی تصریح کرد: توسعه صنعت و به سبب آن توسعه خدمات نه تنها موجب افزایش تولید، اشتغال‌زایی و رشد اقتصادی می‌شود، بلکه راه حلی پایدار و بنیادی برای مسئله آب استان و مدیریت تقاضای آن می‌باشد. صنعت استان یزد نه تنها تهدیدی برای آب استان نیست، بلکه توسعه آن راه حلی پایدار و باثبات برای رفع این مسئله مهم استان خواهد بود.

   وی افزود: توسعه صنعتی استان طبق حدود و استانداردهای محیط زیست، موجب افزایش ظرفیت اشتغال بخش صنعت و اصلاح ترکیب اشتغال بخش‌های اقتصادی استان، به نفع بهبود مصرف آب می‌شود.

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد گفت:یکی از وجوه بسیار مهم حمایت از کالای ایرانی که در حوزه عملکرد بخش تولید و صنعتگران عزیز است، توجه به ابعاد کیفی محصول است که رعایت حقوق مصرف کننده و ارایه امکانات وسیع به مشتری یکی از زمینه ها و شاخص های مهم سنجش کیفیت یک محصول است.

   علمدار یزدی ادامه داد: قیمت منصفانه، خدمات پس از فروش، مشتری مداری، تسهیلات پرداخت و نظیر این ها همگی از مصادیق مهم از رعایت حقوق مصرف کننده و حمایت از کالای ایرانی است.

   وی گفت: این باور که می‌گوید "فروش پایان یک معامله نیست بلکه آغاز یک تعهد است"، می‌تواند الگوی بسیار مناسبی برای رعایت حقوق مصرف کننده باشد.

   در این مراسم از واحدهای اقتصادی برتر رعایت حقوق مصرف کنندگان سال 96 با اعطای گواهینامه تجلیل شد.

   این واحدها شامل ترمه دستجردی یزد، چینی بهداشتی کسری نوین یزد ، رستوران و تالار یزد ، شرکت امرتات سرام ، شرکت توسعه و بهبود نهاده های کشاورزی پارس یزد ، شرکت تولیدی قند و نبات افضلی ،شرکت حلوای کویریزد ، شرکت خدماتی بازرگانی جلیل خودرو ، شرکت رز تحریر یزد ، شرکت سنو پارس، شرکت سیم و کابل ستاره یزد ، شرکت سیم و کابل شیرکوه یزد ، شرکت سیمرغ واحد یزد، شرکت شیما گرو یزد ، شرکت فروشگاههای زنجیره ای رفاه ، شرکت یزد بسپار ، شرکت یزد پلیمرکویر، شرکت یزد گل ، شیرینی سنتی یزد ، گروه صنعتی حریر نام کویر ، گروه صنعتی لیلیان بافت یزد و مجتمع صنایع لاستیک یزد بودند.

   تجلیل از دستگاههای برتر در حوزه حمایت از حقوق مصرف کنندگان نیز از دیگر بخش های این مراسم بود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: