• رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی:

   47 هزار مورد نظارت و بازرسی در آذربایجان‌غربی انجام شد

   47 هزار مورد نظارت و بازرسی در آذربایجان‌غربی انجام شد

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: در بازه زمانی اجرای طرح هفتم بهمن سال گذشته تا چهاردهم اردیبهشت امسال، تعداد 47 هزار و 32 مورد بازرسی در استان انجام شده است.

   به گزارش شاتا، جعفرصادق اسکندری با بیان این مطلب، افزود: در این زمینه یک هزار و 761 پرونده تشکیل و یک هزار و 989 تخلف کشف شد و ارزش ریالی پرونده‌ها 401 میلیارد و 174 میلیون و 66هزار و 627 ریال بوده که به اداره کل تعزیرات حکومتی ارسال شده است.
   وی افزود: بیشترین بازرسی‌ها در این طرح، به ترتیب مربوط به انواع نان با 16 درصد، پوشاک و کیف و کفش با 11 درصد، مواد پروتئینی 8 درصد و بقیه، سایر کالا و خدمات را شامل می‌شود.
   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی بیان کرد: بیشترین تخلفات پس از سایر کالا و خدمات نیز به ترتیب مربوط به پوشاک و کیف و کفش با 24 درصد، انواع نان 14درصد و خدمات عمومی 11درصد را شامل می‌شود.
   وی با اشاره به اینکه در مدت زمان مذکور یک هزار و 177 مورد شکایات قابل پیگیری دریافت شده است افزود: از مجموع شکایات دریافتی 68 درصد به صورت تلفنی، 24 درصد حضوری، هشت درصد کتبی و تعداد 578 مورد نیز گزارش ناظران افتخاری دریافت بوده است.
   اسکندری تصریح کرد: از مجموع شکایات قابل پیگیری 40 درصد متخلف، 52 درصدغیر متخلف و 8 درصد نیز در مرحله بررسی است.
   وی با اشاره به فراوانی شکایات اخذ شده کالایی بیان کرد: در این رابطه 76 درصد گزارش کالایی اخذ شده که از این تعداد 20 درصد مربوط به انواع نان،9 درصد پوشاک، سه درصد تخم مرغ و بقیه سایر کالاها را شامل می‌شود.
   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی با اشاره به فراوانی گزارشات اخذ شده خدماتی بیان کرد: در این زمینه نیز 24 درصد گزارش خدماتی اخذ شده که از این تعداد 12 درصد مربوط به رستوران‌های غذاخوری، 8 درصد مشاورین املاک و بقیه، سایر موارد را شامل می‌شود.
   وی با اشاره به اجرای طرح تنظیم میوه شب عید و با اشاره به اینکه میزان سهمیه جذب شده پرتقال این استان یک هزار و 780 تن بود افزود: از این میزان 644 تن در مرکز استان و یک هزار تن به شهرستان‌های تابعه استان توزیع شده و میزان باقیمانده بدون سورت حدود 164 تن بوده است.
   اسکندری گفت: میزان سهمیه سیب درختی این استان نیز 814 تن بوده که از این میزان 283 تن در مرکز استان و 451 تن به شهرستان‌های تابعه استان توزیع شده است .
   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی با بیان اینکه قیمت سیب درختی طرح تنظیم میوه شب عید درب سردخانه 15 هزار ریال و مصرف کننده 18 هزار ریال بوده است افزود: قیمت پرتقال تنظیم بازار درب سردخانه نیز 12 هزار و مصرف کننده 15 هزار ریال بوده است.
   وی تصریح کرد: هم اکنون تعداد 462 عامل مجاز میوه طرح تنظیم بازار در سطح استان فعال بوده که از این تعداد 100 عامل توزیع مربوط به مرکز استان و بقیه، شهرستان‌های تابعه را شامل می‌شود.
   اسکندری بیان کرد: هم اکنون تعداد 141 نفر بازرس و کارشناس در سطح استان در طرح نظارتی نوروز فعال هستند.
   وی تصریح کرد کرد: در طرح کشیک‌های مستقر در نمایشگاه‌های فروش بهاره و فروشگاه‌های بزرگ و محل‌های عرضه تنظیم میوه شب عید به ویژه در سردخانه، به صورت فعال از ساعت 7.30 صبح تا 19 عصر حضور دارند.
   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: علاوه بر آن، 631 مورد بازرسی به صورت تیم مشترک با دستگاه‌های ذیربط از جمله اداره کل تعزیرات حکومتی، دانشگاه علوم پزشکی، اداره کل استاندارد، اداره میراث فرهنگی و گردشگری، اتحادیه‌ها و اتاق اصناف از واحدهای صنفی و غیر صنفی انجام شده است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: