• رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم در نشست شورای معادن استان مطرح کرد:

   پیگیری برای اجرای طرح گردشگری در دریاچه نمک قم

   پیگیری برای اجرای طرح گردشگری در دریاچه نمک قم

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: به دنبال پیگیری اجرای طرح معدنی و گردشگری در دریاچه نمک قم هستیم و این دریاچه نیازمند زیرساخت‌هایی همچون جاده است.

   به گزارش شاتا ، محمود سیجانی در نشست شورای معادن استان قم با اشاره به تشکیل کارگروه بخشودگی جرایم دیرکرد حقوق دولتی در استان قم اظهار کرد: براساس قانون و با تصویب این کارگروه، اگر معادن اصل حقوق دولتی را در عرض 6 ماه پرداخت کنند جرایم دیرکرد آن‌ها بخشوده می‌شود.
   وی ادامه داد: سال گذشته نخستین نمایشگاه معدن و صنایع معدنی استان قم در اسفندماه برگزار شد، معادن صاحب نامی در این نمایشگاه شرکت کردند و استاندار قم، نمایندگان مردم قم در مجلس شورای اسلامی و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان از نمایشگاه معدن و صنایع معدنی قم بازدید داشتند.
   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم افزود: یکی ازمرجع استعلام جهت واگذاری معادن براساس قانون اداره منابع طبیعی است، این اداره در استان قم در سال گذشته با 90 درصد محدوده‌های اکتشافی ارسالی مخالفت کرد و در سال 96 تنها 6 پروانه بهره برداری در استان صادر شد.
   سیجانی با اشاره به ضرورت ایجاد ارزش افزوده بخش معدن در استان قم، اظهار کرد: در زمینه استفاده از پتانسیل معدن، شاهد افتتاح فاز چهارم شرکت بین المللی آجز نسوز آذرخش توسط ریاست مجلس شورای اسلامی بودیم که این شرکت با خاک صنعتی و با 25 میلیارد تومان سرمایه گذاری، 120 نفر را شاغل به کار کرد.
   وی ادامه داد: به دنبال دریافت تسهیلات اشتغال روستایی برای معادن استان قم هستیم که این تسهیلات با سود 10 درصد است، همچنین پیگیر نتایج مطالعات ژئوفیزیک هوایی استان هستیم، استخراج مس و آهن در استان قم قابلیت خوبی دارد.
   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم افزود: به دنبال پیگیری اجرای طرح معدنی و گردشگری در دریاچه نمک قم هستیم و این دریاچه نیازمند زیرساخت‌هایی همچون جاده است.
   سیجانی در پایان با اشاره به ضرورت رعایت قانون در زمینه استخراج مواد معدنی توسط دستگاه‌های اجرایی خاطرنشان کرد: این دستگاه‌ها برای استخراج منابع معدنی باید مجوز بگیرند و دستگاه‌های نظارتی در این خصوص پیگیر هستند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: