• رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی:

   43 فقره پروانه بهره برداری معادن در آذربایجان غربی صادر شد

   43 فقره پروانه بهره برداری معادن در آذربایجان غربی صادر شد

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: 43 فقره پروانه بهره برداری معادن در سال گذشته در این استان صادر شد و تعداد پروانه های این بخش به 471 مورد رسید.

   به گزارش شاتا، جعفر صادق اسکندری با بیان این مطلب، افزود: با صدور پروانه های بهره برداری میزان اشتغال بخش معدن در آذربایجان غربی به بیش از پنج هزار و 350 نفر رسید.

   وی اضافه کرد: در سال گذشته همچنین 59 فقره پروانه اکتشاف، 19 فقره گواهی کشف و 148 فقره پروانه برداشت موقت در آذربایجان غربی صادر شد.

   اسکندری بیان کرد: میزان ذخیره قطعی معادن در حال بهره برداری آذربایجان غربی 8.5 میلیارد تن و میزان استخراج اسمی معادن نیز 97 میلیون تن بوده است.

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی با اشاره به استخراج 192 نوع سنگ تزیینی از معادن استان بیان کرد: مرمر، مرمریت، تراورتن، کنگلومرا، چینی، گرانیت و بازالت از جمله این سنگ ها به شمار می رود.

   اسکندری افزود: سنگ های تراورتن، چینی، گرانیت، مرمر و مرمریت به خارج از کشور صادر می شود.

   بنا بر این گزارش، 805 واحد صنایع معدنی با اشتغالزایی 21 هزار و 737 نفر وجود دارد و عمده صنایع معدنی بزرگ موجود در این استان شامل صنایع استحصال طلا، نقره، جیوه و سیانور سدیم، صنایع سیمان، صنایع تولید آجر، صنایع تولید سفال، واحدهای شستشو و دانه بندی شن و ماسه، تولید آسفالت، تولید انواع محصولات بتنی و سیمانی و صنایع دانه‌بندی و فرآوری سیلیس است.

   برخی از صنایع معدنی کوچک اما مهم نیز شامل صنایع فرآوری گچ، سیلیس، میکا و باریت در این استان مرزی و کوهستانی فعال است

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: