• رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر:

   شاخص‌های جدید بسته بندی میوه و تره بارجهت صادرات درسال 97 اعلام شد

   شاخص‌های جدید بسته بندی میوه و تره بارجهت صادرات درسال 97 اعلام شد

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از اعلام شاخص های جدید بسته بندی میوه و تره بارجهت صادرات در سال 97 از سوی سازمان توسعه تجارت ایران خبر داد .

   به گزارش شاتا سید حسین حسینی محمدی افزود: به منظورحفظ ماندگاری در بازار های صادراتی و رعایت استاندارهای لازم دستورالعمل جدید شاخص های بسته بندی میوه و تره بار در سال جاری 97 از سوی سازمان توسعه تجارت ایران ابلاغ گردید.

   حسینی محمدی با اشاره به سیاست های مهم دولت در حمایت از بنگاهای اقتصادی بیان کرد: رعایت اصول مقررات مربوطه برای بنگاههای اقتصادی بمنظور حفظ ارتقاء کیفیت محصولات کشاورزی صادراتی می تواند به رشد و توسعه صادرات غیر نقتی کشورکمک نماید.

   وی گفت: صادرکنندگان برای ارسال محصولات باغی و کشاورزی در قالب بسته بندی‌های مناسب و استانداردهای جدید با هدف کاهش حجم ضایعات محموله‌های صادراتی در فرآیند عرضه و صیانت از جایگاه و برند محصولات ایرانی در بازارهای هدف یک امرالزامی محسوب می شود .

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد: در راستای حل موانع و مشکلات بندری فرا روی صادر کنندگان میوه و تربار در حوزه های مختلف تا کنون جلسات متعددی با حضور دستگاههای اجرایی نظیر اداره بنادر و دریانوردی ، گمرک ، استاندارد ، جهاد کشاورزی ، اتاق بازرگانی و همچنین مسئولین کشوری بمنظورحمایت از بنگاههای صادارتی تشکیل شده که منجربه یک سری تصمیمات ارزنده برای استمرار صادارت غیر نفتی گردیده است.

   حسینی محمدی تصریح کرد: سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان ضمن رایزنی با وزارتخانه متبوع و سازمان توسعه تجارت ایران به منظور ایجاد و راه اندازی دو شرکت مدیریت صادرات محصولات کشاورزی در سطح استان از محل طرح تسهیلات فراگیر بخش کشاورزی به روستائیان از جمله اقداماتی می باشد که از سوی این سازمان مصوب شده است .

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان از دیگر اقدامات لازم در دست پیگیری عنوان کرد: ارائه آموزش های لازم به تجار و صادرکنندگان در زمینه بسته بندی با الگوبرداری از کشورهای پیشرو و موفق در این زمینه با همکاری سازمان جهاد کشاورزی و همچنین استفاده از مشوق های صادراتی لازم جهت حمایت از صادر کنندگان میوه و تره بار مرغوب از دیگر موارد مهم و اساسی می باشد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: