• رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان اعلام کرد:

   صادرات غیرنفتی 7.3 میلیارد دلاری غیرنفتی خوزستان در سال 96

   صادرات غیرنفتی 7.3 میلیارد دلاری غیرنفتی خوزستان در سال 96

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: صادرات غیر نفتی سال 96 استان بیش از هفت میلیارد و 300 میلیون و 399 هزار دلار بوده که نسبت به سال 95 بیش از 13 درصد افزایش داشته است.

   به گزارش شاتا، سید نوراله حسن زاده با بیان این مطلب، افزود: صادرات غیر نفتی از استان در سال 96 به لحاظ وزنی 19 میلیون و 29 هزار و 693تن و به لحاظ ارزشی 25 تریلیون ریال بوده است.

   وی همچنین با اشاره به میزان واردات به استان در سال 96 بیان کرد: در این مدت 15 میلیون و 393 هزار و 846 تن واردات کالا به استان انجام شده که ارزش این واردات هفت میلیارد و 369 میلیون و 53 هزار دلار بوده است.

   حسن زاده در ادامه اضافه کرد: کشورهای عمده هدف صادرات استان شامل عراق، چین، امارات، روسیه، کشورهای آسیای میانه، قطر و عمان بوده است و اغلب کالاهای صادراتی نیز شامل محصولات پتروشیمی، میعانات گازی ، فلزات، محصولات کشاورزی، میوه و تره بار،فولاد، مصالح ساختمانی و کاشی و سرامیک،خرما،لبنیات و مواد غذایی بوده است.

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: میزان صادرات استان به کشور عراق در سال گذشته از نظروزنی چهار میلیون و 699 هزار و 151 تن و به لحاظ ارزشی یک میلیارد و 938 میلیون و 635 هزار و 765دلار بوده است که نسبت به سال 95 از نظر وزنی هشت درصد کاهش و از نظر ارزشی هشت درصد رشد داشته است که این آمار صادرات با ارزش افزوده بالا را نشان می دهد.

   حسن زاده افزود: بر اساس برنامه ششم توسعه 1.2 میلیارد دلار جهش صادراتی برای خوزستان در نظر گرفته شده که در این برنامه میزان صادرات غیر نفتی سال 96 استان7.2 میلیارد دلار پیش بینی شده بود که این رقم تحقق یافت.

   وی این موفقیت را ناشی از عملکرد خوب فعالات اقتصادی و هماهنگی اعضای کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی استان و حمایت استاندار خوزستان دانست.

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خوزستان درادامه بیان کرد: آمارها نشان می دهد که ارزش افزوده کالاهای صادراتی استان به ویژه صادرات به کشور عراق در حال افزایش است که این اتفاق می تواند به اقتصاد و اشتغال استان کمک بزرگی کند.

   حسن زاده گفت: در خوزستان ظرفیت های ظرفیت های بالایی وجود دارد که می توان با استفاده از این ظرفیت ها و با توجه به بخش خصوصی و برداشتن موانع و مشکلات بر سر راه صادرات و تسهیل آن ، صادرات غیر نفتی استان را به جایگاه واقعی خود رساند.

   وی با اشاره با شعار امسال ( حمایت از کالای ایرانی) اظهار کرد: در سال جاری می توان با استفاده از ظرفیت های استان، برنامه ریزی راهبردی و تعیین اهداف مورد نظر ،جهش مناسبی در صادرات غیر نفتی استان ایجاد کرد.

   گفتنی است در استان تعداد 12 گمرک و پایانه صادراتی وجود دارد و در سال 95 صادرات کل استان 6 میلیارد دلار بود که این رقم در سال 96به 7.3 میلیارد دلار افزایش یافت.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: