• بازرسی بیش از 11 هزار واحد صنفی در خراسان جنوبی

   بازرسی بیش از 11 هزار واحد صنفی در خراسان جنوبی

   رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت خراسان جنوبی از انجام یازده هزار و 260 مورد بازرسی از واحدهای صنفی استان در ایام نوروز 97 خبر داد.

   به گزارش شاتا داود شهرکی افزود: این بازرسی ها به منظور رصد وضعیت بازار کالا و خدمات و به ویژه کالاهای اولویت دار و نظارت بر مراکز فعال تجاری و اقتصادی و خدماتی از قبیل تعمیرگاه ها ، هتل ها ، رستورانها و واحدهای صنفی عرضه کننده پوشاک و کیف و کفش ، شیرینی و آجیل ، میوه و تره بار ، مواد پروتئینی و ... وبه جهت جلوگیری از هرگونه افزایش بی رویه قیمت ها در قالب طرح نظارتی ویژه نوروز صورت گرفته است.
   شهرکی یاد آور شد : در این بازرسی ها که توسط بازرسان این سازمان همراه با سایر دستگاههای مرتبط به صورت مستمر و روزانه از واحدهای صنفی وغیر صنفی به صورت موردی و در قالب 125 گشت مشترک از واحدهای تولیدی توزیعی و خدماتی سطح استان انجام شده است تعداد 429 تخلف در قالب 385 پرونده تخلف تشکیل وبه تعزیرات حکومتی ارسال شد.
   وی ارزش ریالی پرونده های تشکیل شده را یک میلیارد و 993 میلیون و494 هزار و210 ریال عنوان کرد وافزود از 385 پرونده تشکیل شده پوشاک و کیف و کفش با 58 پرونده بیشترین و حمل و نقل بین شهری با 1 پرونده کمترین تعداد پرونده های متشکله را به خود اختصاص داده اند.
   رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت خراسان جنوبی افزود در صدر تخلفات صنفی صورت گرفته در این ایام عدم درج قیمت با 45 درصد بیشترین و گرانفروشی با 16درصد ، قاچاق کالا با 12 درصد ، عدم صدور فاکتور و کم فروشی و تقلب با 8 درصد بترتیب در رتبه های بعدی تخلفات صنفی سطح استان قرار دارند.
   شهرکی افزود : در راستای بهره گیری از توان و پتانسیل آحاد مردم وبه منظور جلوگیری از تخلفات اقتصادی و صنفی طی این مدت 623 مورد گزارش و شکایات از طریق سامانه ارتباطی 124 دریافت گردید که تمامی آن مورد رسیدگی قرار گرفتند .

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: