• رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری:

   نیترات پتاسیم چهارمحال و بختیاری صادر می شود

    نیترات پتاسیم چهارمحال و بختیاری صادر می شود

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: در نخستین گام قرارداد 20 میلیون دلاری برای ارسال نیترات پتاسیم به کشورهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان منعقد شده است.

   به گزارش شاتا، سیدنعیم امامی با بیان این مطلب، افزود: در دو سال اخیر چهارمحال و بختیاری تنها تولید کننده نیترات پتاسیم صنعتی کشور معرفی شده است و کارخانه تولید نیترات پتاسیم در شهرک صنعتی شهرکرد جزو بزرگترین کارخانه‌های خاورمیانه است.

   وی با بیان اینکه هم اکنون یک واحد تولید نیترات پتاسیم در چهارمحال وبختیاری فعالیت دارد، گفت: به طورمتوسط سالانه حدود 8 هزار و 400 تن نیترات پتاسیم در این کارخانه تولید وپیش بینی می‌شود امسال تا 30 هزار تن افزایش یابد.

   امامی با اشاره به انعقاد قراردادهای صادراتی این واحد های تولیدی با شرکت‌های خارجی گفت: در نخستین گام قرارداد 20 میلیون دلاری برای ارسال نیترات پتاسیم به کشورهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان منعقد شده است.

   رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه نمونه های این محصولات جهت صادرات به این کشورها ارسال و تاییدیه دریافت شده است، گفت: 35 واحد صنعتی تولید مواد شیمیایی در استان فعالیت می‌کنند.

   امامی یادآور شد: نیترات پتاسیم درصنایع کاشی وسرامیک،صنایع نظامی، حفاری، صنعت نفت و کود شیمیایی کاربرد دارد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: