• رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی:

   پارک تخصصی و بین‌المللی فرآوری سنگ در خوی ایجاد می‌شود

   پارک تخصصی و بین‌المللی فرآوری سنگ در خوی ایجاد می‌شود

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی از ایجاد پارک تخصصی و بین‌المللی فرآوری سنگ در شهرستان خوی با هدف فرآوری سنگ و استفاده از سرمایه‌گذاری خارجی در توسعه صنعت معدن منطقه خبر داد.

   به گزارش شاتا، جعفر صادق اسکندری با اعلام این خبر، افزود: با توجه به ظرفیت بالای معادن شهرستان خوی می‌توان با برنامه ریزی و سرمایه گذاری مناسب، اقدامات مهمی در راستای اشتغال‌زایی شهرستان خوی و حتی شمال استان انجام داد.

   وی با اشاره به اهمیت شهرستان خوی در حوزه معدن اظهار داشت: تعداد 250 معدن فعال در شمال استان وجود دارد که از این تعداد نزدیک 30 درصد آن در شهرستان خوی است.

   فرماندار شهرستان خوی در این جلسه با بیان اینکه حوزه معدن یکی از مؤلفه های توسعه شهرستان خوی است بیان کرد: مدیران کل استانی و دستگاه‌های مربوطه در راستای استفاده از تمام ظرفیت معادن شهرستان خوی گام بردارند.

   نماینده مردم شهرستان‌های خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه بخش معدن را یکی از ظرفیت‌های شهرستان خوی دانست و تصریح کرد: متأسفانه در سال‌های گذشته از این ظرفیت استفاده خوبی نشده و می‌توان از این ظرفیت برای توسعه اقتصادی شهرستان بهره گیری کرد.

   سید تقی کبیری در ادامه بر استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای ارتقای شاخص‌های معدن شهرستان و ایجاد اشتغال در این بخش تاکید کرد.

   گفتنی است که جلسه بررسی مسایل و مشکلات حوزه معدن شهرستان خوی با حضور فرماندار، نماینده مردم شهرستان در مجلس، رییس سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان غربی و مدیر کل منابع طبیعی استان در محل فرمانداری برگزار شد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: