• رییس سازمان صنعت معدن و تجارت استان فارس خبر داد:

   بهره برداری از 11 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در 8 پروژه صنعتی بزرگ فارس

   بهره برداری از 11 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در 8 پروژه صنعتی بزرگ فارس


   رییس سازمان صنعت معدن و تجارت فارس گفت: 2 هزار و 906 طرح صنعتی کوچک،متوسط و بزرگ در سطح استان فارس با سرمایه گذاری 41 هزار میلیاردی در دست احداث است.

   به گزارش شاتا، علی همتی در کمیته اقتصاد مقاومتی با بیان این مطلب، افزود: در صورت اتمام و بهره برداری از این پروژه ها بالغ بر 80 هزار شغل جدید ایجاد خواهد شد.

   وی با بیان این که این پروژه ها بین صفر تا صد درصد پیشرفت فیزیکی دارد،ادامه داد: عمده پروژه ها بین 50 تا 100 درصد پیشرفت دارند.

   همتی تصریح کرد: از بین این پروژه ها 14 پروژه جزو طرح های اولویت دار و در لیست پروژه های اقتصاد مقاومتی استان هستند که از این تعداد 8 پروژه با سرمایه گذاری 11 هزار میلیارد تومانی امسال به بهره برداری خواهند رسید.

   به گفته وی پروژه های تولید کربنات سدیم ، مبدلهای حرارتی ، استحصال گاز صنعتی ، کاشی و سرامیک ، شمش آلومینیوم ، بنزین و سیمان از جمله طرحهایی هستند که امسال به بهره برداری خواهند رسید.

   همتی با بیان اینکه در سال گذشته برای یک هزار و 163 واحد صنعتی استان مصوباتی جهت حل مشکلاتشان در کارگروههای مختلف داشتیم افزود : 60درصد این مصوبات منجر به حل مشکل 701 واحد صنعتی شد ضمن آنکه 17درصد مصوبات در دست اجرا است و 266 مصوبه معادل 23درصد مصوبات در دست انجام است.

   رییس صنعت ، معدن و تجارت فارس در ادامه به افزایش تولیدات معدنی و رشد صادرات اشاره کرد و گفت: پارسال نسبت به سال قبل شاهد رشد 25درصد کارت بازرگانی ، 71درصد ثبت سفارشات ، 83درصد اعزام هیت های اقتصادی فارس به کشورهای خارجی و 33درصد رشد پذیرش هیات های خارجی در فارس بودیم. همچنین تعداد شرکتهای دانش بنیان در فارس ا 121 شرکت است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: