• اجرای سامانه کنترل نظارتی و گردآوری اطلاعات (SCADA) خطوط لوله گاز کرمان و یزد

   با حمایت صندوق حمایت از صنایع الکترونیک صورت گرفت:

   اجرای سامانه کنترل نظارتی و گردآوری اطلاعات (SCADA) خطوط لوله گاز کرمان و یزد

   اجرای سامانه کنترل نظارتی و گردآوری اطلاعات (SCADA) خطوط لوله گاز کرمان و یزد

   یک شرکت دانش‌بنیان ایرانی با کمک تسهیلات صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک(صحا) اقدام به اجرای بخشی از قرارداد سیستم مخابرات و سامانه کنترل نظارتی و گردآوری اطلاعات (SCADA) خطوط لوله و مخابرات صنعت نفت و گاز کشور کرد.

   به گزارش شاتا به نقل از صحا، برکسی پوشیده نیست که توسعه خطوط لوله انتقال نفت و گاز و فرآورده‌های آن‌ها در زمره اولویت‌های استراتژیک صنعت نفت کشور قرار دارد و هر خط لوله انتقال نیاز به سامانه کنترل نظارتی و گردآوری اطلاعات (SCADA) دارد تا بهره‌برداران بتوانند به‌صورت کارا و ایمن از خط لوله استفاده کنند.
   محمود چقاجردی مدیرعامل شرکت سامانه‌های ارتباطی پارس در رابطه با فعالیت‌های این شرکت گفت: شرکت سامانه‌های ارتباطی پارس یک شرکت دانش‌بنیان است که در حوزه مخابرات صنعت نفت و گاز و پتروشیمی کشور فعالیت می‌کند. برای فراهم آوردن بخشی از فرآیند ایجاد بستر قابل‌اطمینان و پرسرعت برای ارتباط مخابراتی و همچنین نظارت و کنترل مرکزی در کلیه ایستگاه‌های موجود در طول خط لوله گاز ارسنجان کرمان و خط لوله دوم یزد اقدام به دریافت تسهیلات از صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک کردیم.
   وی در رابطه با روند اجرای این پروژه گفت: مبنای زیرساخت مخابراتی این پروژه ارتباط نوری است ضمن اینکه ارتباط تلفنی ایستگاه‌ها، ارتباط بیسیم پرسنل بهره‌برداری، شبکه‌های داده و... نیز بر این بستر اجرا خواهند شد. علاوه بر آن، سه مرکز کنترل اصلی در شیراز، اصفهان و سرخون نیز وجود دارند که امکان مشاهده نقاط کنترل مهم در کلیه ایستگاه‌های خط لوله و مشاهده وضعیت‌های اضطراری و اعمال فرامین خاص در این وضعیت را برای پرسنل بهره‌برداری و مدیریت فراهم می‌کنند.
   مدیرعامل این شرکت با اشاره به اینکه راه‌اندازی این سیستم‌ها اهمیت حیاتی در راه‌اندازی، بهره‌برداری و تعمیر و نگهداری خط لوله بر عهده دارند، گفت: شرکت‌های تابعه وزارت نفت و شرکت مهندسی و توسعه گاز، شرکت انتقال گاز و شرکت‌های گاز مناطق عملیاتی از مشتریان پروژه‌های این شرکت هستند.
   وی در رابطه با روند دریافت تسهیلات از صحا گفت: از صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک بسیار ممنون هستیم. چراکه تسهیلاتی که از این صندوق دریافت کردیم برای ما بسیار گره‌گشا بود.
   چقاجردی اضافه کرد: به این دلیل که ما یک شرکت پیمانکاری هستیم، در فعالیت‌هایمان هم خرید کالا از خارج کشور وجود دارد و هم نصب و راه‌اندازی کار بر عهده خودمان است و هزینه‌های مربوط به خرید و ترخیص کالا رقم بسیار زیادی است که کارفرما ابتدای کار این مبلغ را پرداخت نمی‌کند.
   وی تأکید کرد: ازاین‌رو، با توجه به شرایط حاکم بر جامعه، شرکت‌هایی که فاینانسور قوی نداشته باشند و احتیاج به رقم‌های درشت دارند دچار مشکل و گاهی تعطیل شده‌اند. خیلی از همکاران و شرکت‌های رقیب منحل شده‌اند؛ بنابراین، این مبلغ وام برای ما حیاتی بود و توانست مشکلات ما را برطرف کند، از سوی دیگر، شرکت در بازپرداخت هم دچار مشکلاتی شد که باز هم صندوق به کمک ما شتافت و مهلتی را برایمان درنظر گرفت.
   مدیرعامل این شرکت تصریح کرد: چون ما یک شرکت پیمانکاری هستیم که کارفرمای دولتی داریم و فعالیت‌هایمان مربوط به خطوط لوله و مخابرات صنعت نفت و گاز این کشور است، فعالیت‌هایمان برای کشور بسیار ضروری و حیاتی است و پروژه‌های ملی را از طریق مناقصات برعهده می‌گیریم.
   وی در پایان خاطرنشان کرد: در برهه‌ای حتی تصمیم بر این گرفتیم که شرکت را منحل کنیم اما با حمایت‌هایی که از سوی صحا صورت گرفت، توانستیم کارمان را جلو ببریم تا بتوانیم به امید خدا نقدینگی را از کارفرما دریافت کرده و مشکلات مالی را مرتفع کنیم.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
Page created in 2.5543320178986 seconds.
memoryUsage : 42695Kb