• در سال 97 انجام خواهد شد؛

   ایجاد 4500 شغل در صنعت و کشاورزی استان قم

   ایجاد 4500 شغل در صنعت و کشاورزی استان قم

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: ایجاد 4 هزار و 500 شغل در بخش‌های صنعت و کشاورزی در سال 97 در این استان در دستور کار قرار دارد.

   به گزارش شاتا، محمود سیجانی در نخستین جلسه شورای اداری استان قم در سال جدید با بیان این مطلب، افزود: برای ایجاد این تعداد شغل، 7 هزار و 600 میلیارد ریال سرمایه در نظر گرفته شده است.

   وی اضافه کرد: اواخر سال گذشته به واحدهایی که نیازمند تامین نقدینگی بودند با تدبیر و مدیریت، 6 هزار و 300 میلیارد ریال در بخش صنعت و کشاورزی توسط بانک های عامل پرداخت شد.

   سیجانی بیان کرد: برای تحقق شعار امسال تولید و عرضه باید ساماندهی شود که نیازمند همراهی و کمک سایر دستگاه ها است. در تولید باید نظر مصرف کننده و فروشنده را در کیفیت و قیمت کالا جلب کرد.

   رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت ادامه داد: برای تحقق این 2 مولفه در واحدهای تولیدی استان، باید واحدهای موجود که با ظرفیت پایین کار می کنند، نسبت به افزایش ظرفیت خالی اقدام کنند.

   سیجانی ادامه داد: واحدهایی که ماشین آلات فرسوده و قدیمی دارند، باید تجهیزات آن ها بازسازی و نوسازی شود که در این راستا امسال به 130 واحد صنعتی تسهیلاتی پرداخت می شود تا به افزایش کیفیت، رقابت پذیری و کاهش قیمت کالا کمک کند.

   وی افزود: واحدهایی نیز که محصولاتشان بالقوه یا بالفعل صادراتی است، کمک های لازم انجام می‌شود تا در این زمینه فعال باشند.

   سیجانی گفت: از صنایع دانش بنیان، فناوری محور، بی ضرر برای محیط زیست و کم مصرف حمایت می شود.

   وی گفت: امسال در نظر داریم واحدهای صنعتی راکد را با کمک صاحبان، راه اندازی نماییم و یا با تغییر خط تولید و در اختیار قرار دادن واحد صنعتی به افراد دیگر، واحدها را احیا کنیم.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: