• رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان اردبیل خبر داد:

   ثبت جهانی عسل اردبیل در WIPO

   ثبت جهانی عسل اردبیل در WIPO

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: عسل اردبیل حایز شرایط و ویژگیهای لازم با استانداردهای خاص برای ثبت در سازمان جهانی مالکیت فکری (WIPO) انتخاب شد و به نام محدوده جغرافیایی اردبیل در این سازمان ثبت جهانی شد.

   به گزارش شاتا، سید حامد عاملی با تشریح نحوه ثبت جهانی عسل سبلان اردبیل، بیان کرد : وظیفه و رسالت مجموعه سازمان جهانی مالکیت فکری ( WIPO ) ، ثبت جهانی محصولات خاص تولیدی با ویژگیهای بارز هرمنطقه به نام همان موقعیت جغرافیایی است که به نوعی برند آن منطقه محسوب می شوند.

   وی در ادامه تصریح کرد : عسل اردبیل با توجه به ویژ گیهای خاص کیفی بارزی که دارد ، به لحاظ تولید و ویژگی های خاص داشت. این محصول برای ثبت در سازمان جهانی مالکیت فکری کاندید شد. اسناد و مدارک مورد نیاز در جلسات مختلفی به این سازمان تحویل شد و در نهایت عسل اردبیل حایز شرایط و ویژگیهای لازم با استاندارد های خاص برای ثبت انتخاب شد و عسل اردبیل به نام محدوده جغرافیایی اردبیل در این سازمان ثبت جهانی شد .

   رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان اردبیل در خصوص مزیتهای این ثبت جهانی گفت: ثبت این محصول در مجموعه سازمان ( WIPO ) باعث معرفی وشناخته شدن عسل اردبیل در سطح جهان خواهد شد و حتی اگرعسلی با این استاندارد ها در جاهای دیگری هم تولید شود، باز هم در زمان مراجعه به خاستگاه این محصول در دنیا فقط بنام عسل اردبیل شناخته خواهد شد .

   عاملی بیان کرد: عسل در نقاط مختلف دنیا تولید می شود اما ثبت جهانی عسل با استاندارد های کیفی و ویژگیها بنام عسل اردبیل باعث افزایش شناخت این محصول و در نتیجه افزایش تقاضا و صادرات در بازار های جهانی خواهد شد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: