• رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی:

   رشد چشمگیر صدور کارت های قالیبافی در استان مرکزی در سال 96

   رشد چشمگیر صدور کارت های قالیبافی در استان مرکزی در سال 96

   در سال 96 ، بیش از 830 کارت قالیبافی در استان مرکزی توسط سازمان صنعت ، معدن و تجارت صادر شد که نسبت به سال 95 رشد 25 درصدی را نشان می دهد .

   به گزارش شاتا ، محمد رضا حاجی پور ضمن اعلام این خبر افزود : اداره امور فرش سازمان در سال گذشته 958 مورد بازرسی را انجام داده است که این تعداد نسبت به سال 95 ، 209 درصد رشد داشته است . 1121 مورد راست آزمایی از کارگاههای خانگی فرش دستبافت نیز صورت گرفته است .
   وی افزود : برگزاری دو نمایشگاه فرش دستبافت در سطح کشوری و استانی ، برگزاری 4 تور نمایشگاهی به استانهای تهران ، اصفهان ، همدان و قم با حضور 120 نفر از تولیدکنندگان فرش دستبافت استان ، بازدید از فعالان حوزه فرش استان و دیگر استانها را از جمله فعالیتهای اداره فرش سازمان در سال 95 برشمرد .
   حاجی پور اظهار کرد : در همین مدت دوره های آموزشی متعددی جهت آشنایی با بازاریابی و فروش برگزار گردید . همچنین پیگیری حل مشکلات بیمه قالیبافان و پرداخت بیش از 80 میلیارد ریال نیز تسهیلات قالی بافی به واجدین شرایط و تشکیل بیش از 1200 پرونده و صدور مجوز مشاغل خانگی از جمله فعالیتهای اداره امور فرش سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان در سال گذشته بود .
   وی افزود : دوره های آموزشی با عنوان طراحی با یارانه و ناظران فنی و چله کشی با هدف افزایش سطح ارتقاء قالیبافان در اردیبهشت ماه سال جاری برگزار خواهد شد .

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: