• حجم مبادلات ایران و ازبکستان را در سال جدید به ۵۰۰ میلیون دلار می رسانیم

   معاون نخست وزیر ازبکستان در دوازدهمین اجلاس کمیسیون مشترک 2 کشور :

   حجم مبادلات ایران و ازبکستان را در سال جدید به ۵۰۰ میلیون دلار می رسانیم

   حجم مبادلات ایران و ازبکستان را در سال جدید به ۵۰۰ میلیون دلار می رسانیم

   معاون نخست وزیر ازبکستان گفت: می خواهیم حجم مبادلات ایران و ازبکستان را در سال جدید به ۵۰۰ میلیون دلار برسانیم.

   به گزارش شاتا، آچیل بای رحمت اف در دوازدهمین اجلاس کمیسیون مشترک جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ازبکستان یادآور شد: مردم ایران و ازبکستان روابط تاریخی دیرینه ای با هم دارند و ایران را به عنوان همکار نزدیک و قابل اعتماد خود در منطقه می شناسیم.

   وی با بیان اینکه ترانزیت بار یکی از زمینه های همکاری دو کشور است، افزود: سال گذشته حدود ۹۱۱.۲ هزار تن بار میان دو کشور ترانزیت شد.

   رحمت اف در ادامه بیان کرد: از پیشنهاد ایران برای تهیه نقشه اطلاعاتی که در آن خطوط حمل و نقل ریلی جاده ای دو کشور ترسیم شود، استقبال می کنیم.

   معاون نخست وزیر ازبکستان گفت: آماده ارایه فرآورده های آماده نساجی از قبیل نخ، ابریشم، پارچه و کالاهایی مانند حبوبات ، گردو، کندم و میوه به بازار ایران هستیم.

   رحمت اف ایران را یکی از کشورهای دارای روابط تجاری مهم با ازبکستان دانست و تصریح کرد: حجم تبادلات کالا میان دو کشور سال گذشته ۳۲۵ میلیون دلار بوده است و می خواهیم حجم مبادلات دوکشور را در سال جدید به ۵۰۰ میلیون دلار برسانیم.

   وزیر تجارت خارجی ازبکستان نیز در این اجلاس برقراری روابط تجارت آزاد و قرارداد کامله الوداد را بسیار مهم دانست و افزود: این موضوعات منجر به افزایش روابط تجاری می شود.

   خوجایف با بیان اینکه ازبکستان سال گذشته ۱۳۲ هزار تن حبوبات صادر کرده است، گفت: امسال قصد داریم این رقم را به ۲۰۰ هزار تن برسانیم.

   وی در پایان تصریح کرد: آماده همکاری در زمینه تسهیل روابط بانکی برای اجرای پروژه های مشترک هستیم.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: