• افزایش 56 درصدی تعداد پروانه های بهره برداری صنعتی و معدنی صادره در آذربایجان شرقی

   افزایش 56 درصدی تعداد پروانه های بهره برداری صنعتی و معدنی صادره در آذربایجان شرقی

   رییس سازمان صنعت معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی گفت : با توجه به گزارش عملکرد یازده ماهه سال 1396 منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت شاهد افزایش 56 درصدی تعداد پروانه های بهره برداری صنعتی و معدنی صادره در استان هستیم .

   به گزارش شاتا، حسین نجاتی در جمع همکاران معاونت امور صنایع سازمان با بیان این مطلب، افزود: در مدت زمان یاد شده ، آذربایجان شرقی با صدور 456 فقره پروانه بهره برداری صنعتی و معدنی با سرمایه گذاری 13 هزار میلیارد ریالی و اشتغال زایی 5671 نفر موفق به کسب رتبه اول در بین استانها در یازده ماهه سال 96 شد.

   وی ادامه داد: این ارقام افزایش قابل توجهی در حدود 56.2 درصد در تعداد و 35 درصد در اشتغال زایی نسبت به شاخص های مشابه سال قبل آن داشته است.

   نجاتی با اشاره به میزان تعداد پروانه های بهره برداری ایجادی در این مدت تصریح کرد: از 456 فقره پروانه بهره برداری ، 210 فقره مربوط به پروانه بهره برداری ایجادی صنعتی و معدنی با سرمایه گذاری 5805.4 میلیاردریال و اشتغال زایی 3016 نفر است که در این زمینه نیز رتبه دوم کشوری از آن استان آذربایجان شرقی است .

   رییس سازمان صنعت معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی در خصوص میزان معافیتهای گمرکی صادره نیز گفت : در معافیت های گمرکی ماشین آلات نو با صدور 304 فقره به ارزش 74 میلیون دلار شاهد رشد قابل توجهی در حدود 29.9 درصد در تعداد و 13.5 درصد در ارزش ماشین آلات نسبت به شاخص های مشابه سال هستیم.

   نجاتی گفت : به دنبال اجرای طرح پایش در سالهای گذشته ، در اردیبهشت ماه سال 1396 نیز در قالب طرح بررسی وضعیت واحدهای فعال صنعتی استان ، از کلیه واحدهای دارای پروانه بهره برداری به صورت میدانی بازدید به عمل آمد و ضمن احصا وضعیت فعالیت واحدها ، اطلاعات بروز واحدهای فعال گردآوری شد که خوشبختانه در اجرای این مهم نیز مقام اول کشوری را به دست آوردیم.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: