• رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت قم خبر داد:

   تحقق 98 درصد پرداخت تسهیلات رونق تولید در قم

   تحقق 98 درصد پرداخت تسهیلات رونق تولید در قم

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: در سال جاری این استان در پرداخت تسهیلات رونق تولید جایگاه مطلوبی داشته و توانسته است 98 درصد تسهیلات مورد نظر را در اختیار متقاضیان قرار دهد

   به گزارش شاتا محمود سیجانی در نشست هم اندیشی مدیران هم خانواده بزرگ صنعت، معدن وتجارت تاکید کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون 685 واحد صنعتی و کشاورزی در استان قم از تسهیلات رونق تولید استفاده کرده اند.
   وی بیان کرد: هدف گذاری پرداخت تسهیلات رونق تولید در قم طی سال 96 پنج هزار میلیارد ریال بود که تاکنون چهار هزار و 900 میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی استان، پرداخت شده است.
   سیجانی ادامه داد: رتبه قم در پرداخت تسهیلات رونق تولید در بخش صنعت و معدن در جایگاه سیزدهم، در بخش کشاورزی در جایگاه بیست و چهارم و در مجموعه رتبه پانزدهم کشور است که با برنامه ریزی های انجام شده این رتبه در سال آینده به زیر 10 خواهد رسید.
   وی تصریح کرد: همچنین در بخش گردشگری تاکنون 43 درخواست دریافت تسهیلات رونق تولید به رقم یک هزار و 170 میلیارد ریال در سامانه ثبت شده که کمیته بررسی ستاد تسهیلات استان قم با پرداخت 37 مورد آن به رقم 741 میلیارد ریال موافقت کرده است.
   رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان قم یاد آور شد: لازم است بانک های عامل استان در مسیر پرداخت تسهیلات رونق تولید در بخش بازسازی و نوسازی واحدهای صنعتی و همچنین پرداخت تسهیلات سرمایه ثابت مورد نیاز واحد های صنعتی استان، همکاری بیشتری داشته باشند تا چرخه تولید و اشتغال قم با سرعت بیشتری به مسیر خود ادامه دهد.
   وی ادامه داد: نوسازی واحدهای صنعتی استان موجب کارآمدتر شدن روند تولید می شود و فرصت به کارگیری نیروهای تحصیل کرده و فارغ التحصیلان دانشگاهی را در این مجموعه های تولیدی، فراهم می کند.روند پرداخت تسهیلات رونق تولید با هدف حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی از تیرماه سال گذشته آغاز شده است و همچنان ادامه دارد.
   فرآیند ثبت نام مرحله جدید تسهیلات رونق تولید در قم پیرو دستورالعمل اردیبهشت ماه سال جاری وزیر صنعت، معدن وتجارت، همزمان با سراسر کشور به منظور تامین نقدینگی مورد نیاز واحدهای تولیدی و حفظ دستاوردهای بخش صنعت آغاز شد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: