• توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خوزستان انجام شد؛

   امسال 333 فقره معافیت های گمرگی در خوزستان صادر شد

   امسال 333 فقره معافیت های گمرگی در خوزستان صادر شد

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خوزستان گفت: 333 معافیت گمرکی با مبلغی بالغ بر 3 هزار و 401 میلیارد ریال از طریق سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خوزستان برای طرح های صنعتی فعال صادر شد که بر این اساس استان از لحاظ مبلغ معافیت در رتبه نخست کشور و از نظر تعداد در جایگاه چهارم قرار گرفت.

   به گزارش شاتا، سید نوراله حسن زاده با اعلام این مطلب، افزود: امسال 139 پروانه بهره برداری با اشتغالی بالغ بر 2 هزار و 157 نفر و سرمایه گذاری معادل 10 هزار و 806 میلیارد ریال صادر شد که از این لحاظ هدف گذاری های انجام شده از سوی این سازمان و وزارت متبوع محقق شدند.

   وی تصریح کرد: در سال 96 حدود یک هزار و 600 تائیدیه سوخت یارانه ای برای استفاده واحد های صنعتی فعال استان از طریق سامانه تجارت آسان صادر شد و همه نیاز های واحد های موصوف به سوخت مایع با همکاری قابل قدردانی شرکت پخش فرآورده ها تامین شد.

   حسن زاده گفت: در راستای راهبری الزامات کنوانسیون منع تکثیر صلاح های شیمیایی برای اولین بار در دو مرحله و توسط تیم های بین المللی از واحد های صنعتی استان بازدید به عمل آمد که تمامی اقدامات اجرایی و مذاکرات مربوطه مثبت ارزیابی شد و وزارت خانه متبوع کتباً مراتب رضایت را از همکاران معاونت امور صنایع را مورد تشویق قرار داد.

   سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خوزستان یادآور شد: هم اکنون حدود 93 واحد صنعتی فعال برای دریافت و استفاده از مواد اولیه به وزارت متبوع و بورس کالا معرفی شدند و پروانه بهره برداری 5 واحد نیز برای جلوگیری از سوء استفاده تعلیق شد.

   حسن زاده با اشاره به اینکه در راستای بررسی وضعیت واحد های صنعتی استان اطلاعات 400 واحد صنعتی؛ ساماندهی شده است بیان کرد : با عنایت به اینکه مهلت این طرح تا پایان نیمه اول اردیبهشت ماه سال 97 می باشد و پس از آن در صورت عدم تکمیل اطلاعات مربوطه خدمات رسانی به واحد های صنعتی به علت الزامات سامانه ای دچار مشکل خواهد شد؛ لذا ضروریست واحد های فعالی که تا این تاریخ به کارشناسان معاونت امور صنایع مراجعه و فرم های مربوطه را تکمیل نکرده اند هر چه زودتر در این خصوص اقدام نمایند. مهندس حسن زاده افزود : همه سرپرستی ها و ادارات شهرستانی نیز در این امر مشارکت داشته و واحد های مستقر در شهرستان ها می توانند مستقیماً به نمایندگی ها و ادارات شهرستان ها محل استقرار مراجعه نمایند.

   وی در خصوص میزان پروانه های صادره آسانسور نیز گفت : در سال 96 تعداد 15 فقره پروانه طراحی و مونتاژ آسانسور صادر و پروانه 9 واحد نیز تمدید شد. همچنین 12 جلسه کمیته فنی برای ارتقاء سطح کیفی صنعت آسانسور در معاونت امور صنایع سازمان با مشارکت اداره استاندارد، اتحادیه تراشکاران و سازمان راه و شهرسازی برگذار شد.

   سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خوزستان در ادامه میزان معافیت های گمرگی درسال 96 را تعداد 333 فقره عنوان و بیان کرد : معافیت گمرکی با مبلغی بالغ بر 3 هزار و 401 میلیارد ریال از طریق سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خوزستان برای طرح های صنعتی فعال صادر گردیده که بر این اساس استان از لحاظ مبلغ معافیت در رتبه نخست کشور و از نظر تعداد در جایگاه چهارم قرار گرفت.

   حسن زاده تصریح کرد: تعداد معافیت های صادره در استان خوزستان برای طرح های نیمه تمام در سال 96 نسبت به سال 95 معادل 266 درصد یعنی بیش از دو و نیم برابر رشد را تجربه نموده است؛ قابل توجه اینکه این رشد نسبت به سال 92 به عنوان سال پایه انتخابی معادل 1447 درصد یعنی بیش 14.5 برابر می باشد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: