• رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین اعلام کرد:

   صادرات 735 میلیون دلاری کالاهای غیرنفتی قزوین از گمرکات کشور در 11 ماهه امسال

   صادرات 735 میلیون دلاری کالاهای غیرنفتی قزوین از گمرکات کشور در 11 ماهه امسال

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: میزان صادرات 11 ماهه محصولات استان از گمرک کشور، 735 میلیون دلار کالاهای غیرنفتی به وزن 690 هزار تن است.

   به گزارش شاتا، علی پرزحمت در دهمین جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان قزوین با بیان این مطلب، افزود: عمده محصولات صادراتی استان، پلاستیک، مواد شوینده، موادغذایی و کاشی و سرامیک و عمده مقاصد صادراتی کشورهای عراق، ترکیه، افغانستان، ترکمنستان، امارات و غیره است.

   وی گفت: تحقق بیش از 100 درصدی اهداف صادرات غیرنفتی استان قزوین در سال 96 را شاهد هستیم.

   پرزحمت یادآور شد: بر اساس آمارهای گمرک استان قزوین در 11 ماهه سال 96 کالاهایی به وزن 432 هزار تن و به ارزش 523 میلیون دلار از گمرک استان قزوین به خارج از کشور صادر شده است.

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین بیان کرد: این صادرات نسبت به مدت مشابه سال قبل، 360 هزار تن به ارزش 376 میلیون دلار در 11 ماهه سال گذشته و از نظر وزنی 20 درصد از نظر ارزشی 40 درصد افزایش داشته است.

   پرزحمت گفت: بنابراین حدود 71 درصد صادرات استان از گمرک قزوین صورت گرفته و مابقی از سایر گمرکات کشور انجام شده است.

   وی تصریح کرد: در 11 ماهه امسال، 121 هزار تن کالا به ارزش 749 میلیون دلار از طریق گمرک استان واردات انجام شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 107 هزار تن به ارزش 545 میلیون دلار از نظر ارزشی 30 درصد و از نظر وزنی 13 درصد افزایش داشته است.

   وی بیان کرد: کمپرسورهای برودتی مربوط به کولر خودرو و قطعات آن محصولات پلاستیکی، دستگاه‌ها و ماشین‌آلات تولیدی، اجزا و قطعات ادوات برقی و غیره عمده کالاهای وارداتی استان بوده است که از کشورهای چین، آلمان، ایتالیا، امارات، ژاپن و غیره وارد استان قزوین شده است.

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: بر اساس اعلام سازمان جهاد کشاورزی استان، طی سال جاری 130 هزار تن گوجه‌فرنگی و سایر صیفی‌جات به ارزش 31 میلیون دلار از پایان مسافرتی پناه‌آباد تاکستان به کشورهای عراق، قطر و غیره صادر شده است.

   پرزحمت ادامه داد: در 11 ماهه امسال 840 هزار دلار فرش دستبافت توسط صادر‌کنندگان استان به کشور آمریکا صادر شده است.

   وی تصریح کرد: به منظور دستیابی به میزان واقعی صادرات استان، ارزش صادرات واحدهای صادراتی از طریق شناسایی این واحدها و بررسی صادرات آن‌ها از تمام گمرکات کشور در دستور کار قرار گرفت.

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین اضافه کرد: در نتیجه بررسی 218 واحد صادراتی در استان شناسایی شد که میزان صادرات آن‌ها در 11 ماهه سال96 معادل 735 میلیون دلار و به وزنه 690 هزار تن است.

   دهمین جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان ظهر امروز به ریاست عبدالمحمد زاهدی «استاندار» و با حضور مدیران استانی در سالن جلسات استانداری برگزار شد.

   در پایان استاندار قزوین از عملکرد رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در کارگروه صادرات غیرنفتی استان تقدیر کرد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: