• رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت کردستان اعلام کرد:

   پرداخت ۱۰٦ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی دارای مشکل در کردستان

   پرداخت ۱۰٦ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی دارای مشکل در کردستان

   رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت کردستان گفت: ۹۵۵ واحد تولیدی دارای مشکل در دو بخش صنعت وکشاورزی در سامانه بهین یاب ثبت نام کردند که تاکنون مبلغ 106 میلیارد تومان تسهیلات به این واحدها پرداخت شده است.

   به گزارش شاتا، محمد دره وزمی در پنجاه و هفتمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان کردستان با بیان این مطلب، افزود: این میزان تسهیلات در شش ماه گذشته پرداخت شده است. هرچند شتاب پرداخت تسهیلات توسط بانک ها مقداری بیشتر شد اما به نسبت میانگین پرداختی های کشور به واحدهای تولیدی دارای مشکل عقب هستیم.

   وی از ثبت نام ۹۵۵ واحد تولیدی دارای مشکل در دو بخش صنعت وکشاورزی نیز خبر داد واضافه کرد: از این تعداد٦۹۹ مورد در کمیته های کارشناسی به میزان ۲۵٨ میلیارد تومان مصوب و به بانک های عامل معرفی شده است.

   دره وزمی افزود: از واحدهای تولیدی دارای مشکل معرفی شده به بانک‌ها تاکنون ۲۰۰ مورد به نتیجه رسیده وتسهیلاتی به میزان ۱۰٦ میلیارد تومان پرداخت شده است.

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: این میزان تسهیلات پرداختی نسبت به میانگین کشور از لحاظ تعداد ۹۴ صدم درصد واز لحاظ مبلغ ٦٦ صدم درصد است که نسبت به میانگین کشوری همچنان فاصله داریم.

   در پنجاه و هفتمین جلسه کارگروه تسهیل ورفع موانع تولید استان کردستان به مشکلات وموانع هشت واحد تولیدی رسیدگی وتصمیمات لازم در خصوص راه اندازی و رفع مشکل از این واحدها اتخاذ شد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: