• نخستین درخت خورشیدی ایران در اهواز رونمایی شد

   نخستین درخت خورشیدی ایران در اهواز رونمایی شد

   مراسم رونمایی از اولین درخت خورشیدی ایران در اهواز و در محل سالن اجتماعات سازمان صنعت، معدن وتجارت استان خوزستان برگزار شد.

   به گزارش شاتا، این درخت خورشیدی با 4 ساعت تابش خورشید، قابلیت ذخیره سازی انرژی از 24 ساعت تا 96 ساعت و توانایی روشنایی 180 وات، 1200 وات و 1500 وات و کابل های شارژ گوشی از 3 تا 36 عدد را دارد.

   رییس سازمان صنعت ، معدن وتجارت استان خوزستان در این مراسم ضمن تاکید بر گسترش ارتباط بین بخش صنعت و دانشگاه بیان کرد : درسالهای قبل از تحریم و با ورود کارخانجات و واردات قطعات وابسته به آن ارتباطات مفهومی غیر واقعی پیدا کرده بود ولی امروزه و پس از تحریهایی که در بخش تولید و صنعت انجام شد، واحدهای قطعه ساز توانستند تا حدودی رشد کنند و به خود کفایی برسند .

   سید نوراله حسن زاده افزود: ما باید تبدیل ایده و فکر به عمل از طریق مراکز عملی ، پارک های علم وفناوری و مرکز رشد دنبال کنیم تا بتوانیم صاحب تکنولوژی و دانش داخلی شویم و به خودکفایی ملی برسیم.

   وی درادامه بر لزوم تقویت و توانمندی این مراکز تاکید کرد و گفت : واحد های کوچک با وجود اشتغالزایی بالا ، آسیب پذیر و انعطاف پذیر هستند و به دلیل وضعیت مالی کم توانایی استفاده از تسهیلات با نرخ سود کنونی را ندارد .

   حسن زاده تبدیل ایده به عمل را یکی از راهکارهای اساسی تقویت واحدهای خرد و کوچک عنوان کرد و افزود: برای ایجاد طرح های احداثی باید مطالعات بازار آن دیده شد و بخش خصوصی برای ورود به چرخه تولید وصنعت باید توانمند باشند و توانایی بازپرداخت تسهیلات دریافتی داشته باشد و آینده بازار محصول و فروش تولیدات خود را بررسی کند.

   رییس سازمان صنعت ، معدن وتجارت استان خوزستان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص تقویت واحد های تولیدی داخلی بیان کرد: راهکار توسعه و تقویت تولید ملی این است که از حرف اول تا آخر آن در کشور تولید شود .

   حسن زاده در پایان سخنان خود تصریح کرد: امیدواریم هر روز شاهد افتتاح و رونمایی از دستاوردهای بهتر و به روز تر در استان و کشور باشیم .

   گفتنی است که طرح رونمایی از اولین درخت خورشیدی توسط شرکت نوآوری الکترونیکی فرپاک طراحی و ساخته شده است .

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: