• رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان گلستان:

   نصب دستگاه Pos در واحدهای صنفی الزامی است

   نصب دستگاه Pos در واحدهای صنفی الزامی است

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان در دهمین جلسه کمیسیون نظارت مرکز استان گفت: به منظور شفاف سازی فعالیت ها و میزان فروش، تمامی واحدهای صنفی مکلف به نصب دستگاه Pos هستند.

   به گزارش شاتا، حسینقلی قوانلو در دهمین جلسه کمیسیون نظارت مرکز استان گلستان با بیان این مطلب، افزود: دستگاه Pos باعث می شود که بخش قابل توجهی از فعالیت یک واحد صنفی مشخص شود. با نصب این دستگاه وضعیت بازار بهتر قابل رصد خواهد بود و در موضوعاتی مانند مالیات نیز شفاف تر می توان عمل کرد .

   وی در ادامه تصریح کرد: مالیاتی که از مشاغل مختلف در سطح کشور در 11 ماهه امسال گرفته شده 350 میلیارد تومان بوده که سهم استان گلستان 33 میلیارد تومان بوده است.

   قوانلو گفت : 57 هزار واحد صنفی در سطح استان گلستان در حال فعالیت هستند که اگر هر کدام از آنها سالانه یک میلیون تومان مالیات بپردازند 57 میلیارد تومان می شود و این در حالی است که کل مشاغل استان در 11 ماهه امسال تنها 33 میلیارد تومان مالیات داده اند .

   وی با بیان این که مالیات یکی از مهمترین منابع مالی دولتها برای توسعه کشورشان است ، اضافه کرد : همین مالیاتی که همه مردم در بخش‌های مختلف پرداخت می کنند، می تواند زمینه توسعه و آبادانی هر چه بیشتر کشور را فراهم کند .

   گفتنی است در این جلسه ، بودجه پیشنهادی سال 97 اتاق اصناف مرکز استان بررسی شد . گزارش رییس واحد بازرسی و نظارت اصناف در خصوص عملکرد این واحد در سال 96 ، طرح نامه اتاق اصناف در خصوص ضوابط خاص پیشنهادی اتاق اصناف و طرح نامه مرکز اصناف و بازرگانان ایران در خصوص برگزاری انتخابات هیات رئیسه اتاق اصناف شهرستانها ، از جمله مواردی بودند که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفتند .

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: