• صادرات کالاهای غیرنفتی در استان مرکزی 29 درصد افزایش یافت

   صادرات کالاهای غیرنفتی در استان مرکزی 29 درصد افزایش یافت

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: طی ده ماهه امسال 840 میلیون دلار کالای غیر نفتی از این استان به خارج از کشور صادر شده که نسبت به مدت مشابه پارسال، 29 درصد رشد دارد.

   به گزارش شاتا محمد رضا حاجی پور افزود: وزن محموله های صادراتی استان مرکزی در سال جاری یک میلیون 302 هزار تن بوده است که نسبت به مدت مشابه پارسال با هفت درصد رشد همراه است.
   وی، متوسط قیمت هر تن کالای صادراتی استان مرکزی را 624 دلار برآورد کرد و گفت: انواع فرآورده های پتروشیمی، شمش آلومینیوم، قیر، شیشه، الیاف پلی استر، گوشت، سیمان، گل و گیاه و فرش بیشترین کالاهای صادراتی استان مرکزی در سال جاری است.
   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اظهار کرد: محموله های صادراتی این استان در سال جاری به 73 کشور در نقاط مختلف جهان صادر شده است.
   وی افزود: افغانستان با 39 درصد، ترکیه با 23 درصد، عراق با 17 درصد، پاکستان با هفت درصد و ترکمنستان با 2 درصد بیشترین محموله های صادراتی استان مرکزی را دریافت کردند.
   حاجی پور بیان کرد: پیش بینی می شود صادرات استان تا پایان سال به یک میلیارد دلاری برسد .
   وی، میزان واردات استان مرکزی به استان مرکزی را در سال جاری 384میلیون دلار عنوان کرد و گفت: عمده کالاهای وارداتی، مواد اولیه واحدهای تولیدی هستند.
   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی افزود: با توجه به اینکه صادرات کالاهای غیر نفتی یکی از راهبردهای اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده است باید با حمایت های لازم از صادرکنندگان در راستای تحقق این خواسته معظم له، بیش از پیش تلاش کرد.
   وی بیان کرد: تولید کیفی محور اصلی پیشرفت و توسعه است و افزایش تولید، سبب ایجاد اشتغال و درآمد ملی و تقویت صادرات می شود.
   بیش از سه هزار واحد تولیدی کوچک، متوسط و بزرگ در نقاط مختلف استان مرکزی فعالیت می کنند که بر اساس آخرین آمار امسال تعداد 270 واحد از این واحدهای تولیدی در زمره صادرکنندگان قرار دارند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: