• افتتاح فاز تولید شمش آلومینیوم خراسان شمالی تا نیمه سال آینده

   افتتاح فاز تولید شمش آلومینیوم خراسان شمالی تا نیمه سال آینده

   رییس سازمان صنعت ،‌معدن و تجارت خراسان شمالی از افتتاح فاز تولید شمش آلومینیوم تا نیمه سال آینده خبر داد.

   به گزارش شاتا یحیی نیکدل گفت : با خارج شدن اسم شرکت تولید آلومینیوم از لیست واگذاریها ، تکمیل فاز تولید شمش آلومینیوم که تاکنون با سرمایه گذاری بالغ بر 200 تا 300 میلیارد تومان راه اندازی شده است ، این واحد تا نیمه سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

   وی افزود: سه بخش ماشین کاری سنگین، کوره های ذوب و ذوب قطره ای در کارخانه فولاد اسفراین در حال بهره برداری است و فقط بخش ریخته گری مداوم آن باقی مانده است.

   نیکدل به بخش معادن خراسان شمالی نیز اشاره کرد و ادامه داد: طی سال گذشته با مبلغ 3.6 میلیارد تومان، 11 معدن در این استان برق دار شدند این درحالیست که این تعداد در سال های گذشته فقط یک معدن بوده است.

   وی همچنین از افتتاح چند طرح مهم اقتصادی در استان در نیمه نخست سال آینده خبر داد و افزود : کیمیاداران نوین شمال که واحد تولیدی اسیدسولفوریک است - طرح توسعه بهنوش شیروان- واحد تولید هیدرولیک فرمان در بجنورد- فاز چهارم فولاد اسفراین و فاز نخست طرح شمش آلومینیوم جاجرم از جمله طرح هایی است که در نیمه اول سال آینده به بهره برداری می رسد.

   نیکدل همچنین گفت :برای تکمیل طرح نیمه تمام سیمان سمنگان سرمایه گذاری جدیدی معرفی شده و این سرمایه گذار در حال مطالعه است که برای تکمیل این طرح حدود 500 میلیارد تومان دیگر سرمایه می خواهد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: