• رئیس سازمان صنعت،معدن وتجارت قم :

   450 میلیارد تومان تسهیلات به بخش صنعت قم تزریق شد

   450 میلیارد تومان تسهیلات به بخش صنعت قم تزریق شد

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم، گفت: بر اساس هدفگذاری های انجام شده در سال جاری، تاکنون 450 میلیارد تومان تسهیلات در قالب سرمایه در گردش به واحدهای صنعتی استان تزریق شده است که این رقم تا پایان سال به هدف اصلی یعنی 500 میلیارد تومان خواهد رسید.


   به گزارش شاتا محمود سیجانی در آیین افتتاح فاز چهار طرح توسعه گروه بین المللی کارخانجات آذرخش در شهرک صنعتی محمود آباد قم، افزود: برای ارتقای جایگاه صنعت استان قم، علاوه بر تسهیلات پرداخت شده در بخش سرمایه در گردش، لازم است به دو مقوله تامین سرمایه ثابت مورد نیاز برای تکمیل واحدهای صنعتی نیمه تمام و همچنین تسهیلات بازسازی و نوسازی واحدهای صنعتی نیز، اهتمام لازم صورت گیرد.
   وی بیان کرد: برخی از واحدهای صنعتی استان قدیمی هستند و نیاز به نوسازی تجهیزات و به کارگیری فناورهای نوین دارند، بنابراین لازم است، تسهیلات ارزان قیمت با همکاری بانک های عامل در اختیار آنان قرار گیرد.
   سیجانی ادامه داد: استفاده از تجهیزات و فناوری های جدید، باعث می شود توان رقابتی واحدهای صنعتی برای حضور در بازارهای داخلی و بین المللی افزایش و فضای تولید و اشتغال استان بهبود یابد.
   به گفته وی علاوه بر پرداخت تسهیلات ارزان قیمت، اصلاح ساختار نیروی انسانی، به کارگیری روش های جدید مدیریتی، انتقال واحدهای تولیدی به شهرک های صنعتی و ارائه مشوق های مالی در بخش بیمه و مالیات می تواند، توان رقابت پذیری واحدهای صنعتی استان قم را ارتقا دهد.
   سیجانی بیان کرد: سمت و سوی حرکت صنعت استان قم به سمت استقرار صنایع دانش بنیان و پیشرفته است که بیشتر ارزش افزوده اقتصادی را ایجاد کند.
   وی ادامه داد: به دنبال استفاده از نیروهای کارشناس و تحصیل کرده در واحدهای صنعتی استان قم هستیم و تلاش می کنیم بهره وری را در زنجیره تولید محصول های ساخت داخل افزایش دهیم.
   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: بر اساس سیاست گذاری های انجام شده در حوزه صنعت قم، تقویت صنایعی که تکمیل کننده زنجیره تولید هستند و محصولات آن نیز صادر محور است، دنبال می شود.
   وی بیان کرد: بسیاری از واحدهای صنعتی تعطیل شده استان با حمایت مسئولان و حضور بخش خصوصی احیا شد و وضعیت بخش صنعت قم با تشکیل جلسه های هفتگی به صورت مستمر، پایش می شود.
   گفتنی است این آیین با حضور علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، سید مهدی صادقی، استاندار قم و شماری از مسئولان ملی و استانی برگزار و از مسئولان شرکت آذرخش به دلیل فعالیت در مسیر ایجاد تولید و اشتغال تجلیل شد.
   فاز چهارم شرکت آذرخش توسعه صنایع نسوز با توان تولید 10 هزار تن محصول در سال در زمینی به مساحت 43 هزار متر مربع در شهرک صنعتی محمود آباد قم ایجاد شده است و در زمینه تولید محصولاتی همچون آجرنمای داخلی و خارجی ساختمان، کفپوش و آجرنسوز کوره فعالیت می کند؛ این واحد صنعتی با اعتبار 800 میلیارد ریال برای 170 تن به صورت مستقیم اشتغال ایجاد کرده است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: